JamHovory – Sto zvířat

Ve dnech 9.- 11. června 2011 se uskutečnil další ročník festivalu JamRock, aneb měli jsme podle slov hlavního organizátora Libora Pavlaty další možnost přidat si TŘI DNY ŽIVOTA NAVÍC! Měli jsme tu čest, že nás organizátoři festivalu pozvali. Na oplátku jsme si pro všechny návštěvníky tohoto jedinečného festivalu, který patří do pětice největších festivalů v ČR, ale stále zde můžeme očekávat rodinnou atmosféru a pohodu, která se hledá na podobných velkých akcích velmi zřídka, připravili speciální projekt pod názvem JamHovory.

Vyzpovídali jsme 9 interpretů a jednoho Anděla poměrně neklasickými otázky a délkou rozhovoru. Rozhodli jsme jim položit tzv. „Tři otázky navíc“ a zjistit něco více z jejich osobnějšího života. Nechtěli jsme se tedy ptát na nové CD, jak vznikl název Wohnout a jaké festivaly letos dotyčná kapela pojede. Bohužel někdy jsme se ani těmto, klasickým otázkám nevyhnuli. V další řadě jsme nechtěli nudit ani vás, čtenáře v modrém světele monitoru a také proto jsme JamHovory vytvořili co nejstručnější a nejlidovější formou.

Jana Jelínková (Sto Zvířat)

Jaký byl tvůj první koncert, na kterém jsi byla? Můj první koncert, na kterém jsem byla byl asi před 158 lety a bylo to, když jsem byla ještě malá holčička a zpívala jsem ve sboru. A já jako divačka, to nevim, jestli to na co jsem chodila se dá říkat koncert. Ale jinak jsem byla na Stingovi, když padla opona, tak to bylo asi nejvíc, to jsem jela i do Brna za nim. Tak asi Sting mě bavil nejvíc.

Máš nějaké místo, kam se ráda vracíš? Tak když nepočítám hudební festivaly, tak se určitě ráda vracím do jižních Čech, do Krumlova, do Českých Budějovic. A z těch hudebích festivalů se ráda vracím do Trutnova, na Mighty Sound k Táboru, na Rock for People do Hradce Králové a i na další. Všude je báječně. Kunčice Open Air jsou taky ještě báječný.

Řekni nám ještě něco k novému CD, které jste teď dotočili. Tak to je z živého dvacetiletého koncertu, co jsme hráli v Incheba Areně. Je to takové ukončení těch dvaceti let. Ale na novém CD teprve pracujeme a to je ve výrobě. Strašně se soustředíme a snad to někde vyplivnem.

Na co se v něm můžeme těšit? Tak některé písně z toho už hrajeme, dneska jste slyšeli „Lustr“. To už je taková první ochutnávka. Při větších koncertech hrajeme i víc ochutnávek, ale zatím je to tak, že mi chceme udělat hodně písniček a pak z nich vybírat na to nové CD. Zatím tedy neříkáme, kdy to vyjde. Samozřejmě bychom rádi, kdyby to bylo co nejdříve, ale zatím nedáváme žádné datum. Každopádně pracujeme, pracujeme.

Ještě na závěr, po kolikáte asi jste dnes hráli „Školu“ a „Nikdy nic nebylo“ ? Ježiš, to snad nespočítám v životě. Ale povážím-li, že průměrně ročně hrajeme 90 koncertů a „Škola“ je už docela stará holka, tak si myslim, že tak asi 500x.

Další JamHovory:

JamRock – reporty