JamHovory – Márdí

Ve dnech 9.- 11. června 2011 se uskutečnil další ročník festivalu JamRock, aneb měli jsme podle slov hlavního organizátora Libora Pavlaty další možnost přidat si TŘI DNY ŽIVOTA NAVÍC! Měli jsme tu čest, že nás organizátoři festivalu pozvali. Na oplátku jsme si pro všechny návštěvníky tohoto jedinečného festivalu, který patří do pětice největších festivalů v ČR, ale stále zde můžeme očekávat rodinnou atmosféru a pohodu, která se hledá na podobných velkých akcích velmi zřídka, připravili speciální projekt pod názvem JamHovory.

Vyzpovídali jsme 9 interpretů a jednoho Anděla poměrně neklasickými otázky a délkou rozhovoru. Rozhodli jsme jim položit tzv. „Tři otázky navíc“ a zjistit něco více z jejich osobnějšího života. Nechtěli jsme se tedy ptát na nové CD, jak vznikl název Wohnout a jaké festivaly letos dotyčná kapela pojede. Bohužel někdy jsme se ani těmto, klasickým otázkám nevyhnuli. V další řadě jsme nechtěli nudit ani vás, čtenáře v modrém světele monitoru a také proto jsme JamHovory vytvořili co nejstručnější a nejlidovější formou.

Márdi

První koncert, na kterém jsi byl? Banjo band Ivana Mládka. Bylo to super. Okamžitě jsem si oblíbil dva hrdiny, Iva Pešáka a Gerendáše. No a v podstatě od nich jsem převzal jejich show, to byli moji první učitelé.

Na jaké místo se nejraději vracíš? Docela se rád procházim v Pardubicích kolem řeky, to jdu daleko po té rovině a pak se zase vrátim. Tam to mám rád.

Komu nebo kdy jsi poprvé hrál na kytaru? Poprvé, když jsem držel v ruce kytaru, tak mě vyfotil můj spolužák a na základě té fotky, aniž bych znal jakkýkoliv akord, jsem se dostal do kapely. Podle mého vzhledu ten spolužák Bořek řekl :“To je supr kytarista,ten to má namakaný!“ Tak jsem se dostal na zkoušku. Tam jsem přišel, pomohl jsem tam uklidit a pak už jsem tam nikdy nepřišel. Až za rok, jsem se tam pak znova dostal. A to už mě vzali.

Co plánujete s kapelou do budoucna? Prostě vydržet. A teď máme připravených v podstatě asi patnáct věcí a jdeme do studia natáčet.

Jaký máš předem dojem z téhle nové desky? Mám z ní dobrý dojem, protože to budem dělat s Dušanem Neuwerthem a on mě teď strašně překvapil, protože po nás chce, abychom to hráli ještě rychleji, co nejvíc to jde. Takže mi to připomíná časy té první desky. Bude to asi taková rock´n´rollová deska. Já jsem měl rock´n´roll vždycky rád. Bude to takový základ té desky s výletama do naprosto neznámých končin. Takhle já vidím, že ta deska dopadne. Bude takový nářez s nějakými odbočkami. Tak snad to bude v pohodě.

Další JamHovory:

JamRock – reporty