Megakoncerty kapely Rybičky 48 se opět blíží vyprodání
24.5.2024
15.00
25.5.2024
15.00

Ve dnech 24. a 25. května se v Kutné Hoře uskuteční MEGAKONCERTY DOMA. Letos ponese akce ještě tento název a příští rok už půjde o RYBIČKY 48 FESTY.

MEGAKONCERTY DOMA proběhnou v nejkrásnějším festivalovém areálu v ČR, v parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře, 24. a 25. května. Na dvou pódiích kromě Rybiček 48 objeví další festivalové hvězdy. Jelikož zbývá posledních několik set vstupenek, je již nyní jisté, že Kutná Hora se může těšit na návštěvu 15 000 návštěvníků z celé České republiky.

Rozhodli jste se z MEGAKONCERTŮ DOMA definitivně udělat tradici? 

Kuba Ryba (baskytarista a zpěvák): Původně měl být Megakoncert minulý rok jeden a byla to odpověď na naše 20. narozeniny v O2 areně. Chtěli jsme udělat oslavu i doma. Nakonec byly ty koncerty dva, oba se podařilo vyprodat a podle všeho budou brzy vyprodané i ty dva letošní.

Petr Lebeda (kytarista): Jsme rádi, že se nám povedlo vdechnout život nejkrásnějšímu festivalovému areálu v České republice. V Kutné Hoře něco takového dlouho chybělo a chceme z toho udělat tradici. Od příštího ročníku už akci přejmenujeme na Rybičky 48 Fest.

Jak to vypadalo v Kutné Hoře před rokem?

Interprety MEGAKONCERTŮ DOMA zveřejňujete netradičně teprve měsíc před akcí a program je žánrově velmi pestrý. Podle jakého klíče jste vybírali jednotlivé hosty?

Kuba Ryba: Máme takové pravidlo – vyprodat oba termíny jen na nás a až pak oznámit další kapely z řad našich známých a kamarádů. Jelikož pátek už je letos vyprodán a na sobotu zbývá už jen několik set lístků, tak už asi můžeme být konkrétnější. Vždy zveme hudební kamarády, se kterými nás pojí nějaké pouto, známe se a propařili jsme spolu noci. Anebo kapely, kterým fandíme a jsou nadějí domácího hudebního dění do budoucna. Kromě nás vystoupí v pátek například legendární Visací zámek, vítězka Andělů Pam RabbitKoblížciMichal Horák a další. V sobotu pak PokáčSofian MedjmedjTotální nasazeníDěda Mládek Illegal band, Highland atd.

Jak už bylo zmíněno, jedním z účastníků letošních MEGAKONCERTŮ DOMA bude i písničkář Pokáč, který se dle vlastních slov do Kutné Hory mimořádně těší: „Kluci maj super fanoušky, hrát s nimi v narvané O2 areně byl skvělý zážitek. Věřím tomu, že na jejich horké domácí půdě to bude ještě větší masakar!“

Na co se mohou letos návštěvníci těšit?

Michal Brener (kytarista): Na nejkrásnější festivalový areál, dvě pódia a skvělý kapely. A co se týče našeho vystoupení, tenhle koncertní set letos nikde jinde než na Megakoncertech neuvidíte. Máme speciální pyro show, efekty a hlavně přes hodinu a půl nabušený set složený z největších hitů kapely.

Ondra Štorek (bubeník): Kromě našeho koncertu máme na úvod festivalu připraveno focení pro prvních 1000 lidí, kteří vstoupí do areálu. No a po našem koncertě celou akci zakončí afterparty DJ Vládi z velké lodi Captaina Morgana, kde si s námi návštěvníci mohou nejen udělat fotku, ale dát si i společně drink. 🙂

Martin Řehoř (manažer): Novinkou bude rodinná zóna umístěná do nádvoří Vlašského dvora, kam budou mít přístup i lidé, kteří si nezakoupili vstupenky na festival. V této zóně budou k vidění divadelní představení, taneční vystoupení nebo vystoupení místní ZUŠ a také tam budou nejrůznější hry pro děti. Návštěvníci festivalu pak budou mít slevu na vstup do vybraných památek, aby kromě hudby poznali i krásy Stříbrného města.


Na Megakoncerty Doma se můžete naladit již o víkendu 18. a 19. května na televizní stanici TV Óčko, která kapele Rybičky 48 věnuje víkendové vysílání. Těšit se můžete i na exkluzivní televizní premiéru dokumentu Rybičky 48 – 20 let rock’n’rollu, vy buzny!, který odvysílá ÓČKO STAR a to ve dvou částech: v sobotu 18. a v neděli 19. května. Vzhledem ke kontroverznímu obsahu vždy od 22.00 hodin.

VÍCE INFORMACÍ O MEGAKONCERTECH NAJDETE ZDE:
https://rybicky48.cz/MEGAKONCERTY

Předprodej:
https://www.ticketstream.cz/vstupenky/rybicky-48-megakoncert-doma