Skupina Rybičky 48 představí celovečerní dokument!

Na podzim oslavily Rybičky 48 dvacet let svého fungování vyprodanou O2 arénou a nyní připravují i oslavu na největších koncertech pod širým nebem, a to dvěma Megakoncerty Doma 27. a 28. května 2023. 

Filmový dokument RYBIČKY 48 – 20 LET ROCK’N’ROLLU, VY BUZNY přináší necenzurovaný pohled do zákulisí kapely a fungování hudebního průmyslu. Kamera vás zavede do míst, kam se běžný divák nedostane, dojde na nečekané situace, autentická vyjádření kolegů z branže i uznávaných hudebních publicistů. Rozhodně nečekejte žádný zbytečný a plytký dokument!

RYBIČKY 48 – 20 LET ROCK’N’ROLLUVY BUZNY je výživným obrazovým „manuálem“ jak se z rodné Kutné Hory a malých klubů propracovat na největší festivalová pódia a za odměnu si nadělit vyprodanou O2 arenu v Praze.

Jak už bylo zmíněno, nejde o žádný učesaný příběh, ale o plnotučnou filmovou zábavu pro všechny, kteří mají chuť nahlédnout, jak to funguje v zákulisí úspěšné rockové kapely. Každý bude mít možnost vidět a slyšet, co vše je možné zažít, někdy i přímo přežít při cestách na koncerty, zkrátka nahlédnout do dění za pódiem i zcela mimo něj.

Skupina se s otevřeností sobě vlastní vyjadřuje k tématům, o kterých se obvykle taktně mlčí. V dokumentu se vyjádří Marek Ztracený, Mirai Navrátil, Voxel, Jakub Děkan, Bára Zemanová, zpěváci a hudebníci z kapel Inekafe, UDG, Harlej, Mandrage, Koblížci, Alkehol, Imodium, John Wolfhooker a přední hudební publicisté Jarda Špulák a Petr Korál.

Více než devadesátiminutový dokument mapující dvacet let působení jedné z nejpopulárnějších českých skupin naplno a bez vytáček hovoří o tom, co se děje v zákulisí. Diváci rovněž zjistí, jaká atmosféra byla úrodnou půdou pro vznik hitů Slibuju, že nebudu pít, Zamilovaný/Nešťastná, Vážené dámy, My ještě nejsme starý nebo Léto.Zpěvák a baskytarista Kuba Ryba říká: „Dokument se dotýká všech témat, který jsme zažili. A nebylo jich málo! Nebojíme se tam mluvit o ničem, ale už nás znáte- podáváme to s humorem nám vlastním. Je to o naší dvacetileté cestě, která končí vyprodanou O2 arenou. Můžete se těšit, že kromě nás v dokumentu uvidíte naše přední interprety a hudební publicisty. Myslím, že se to bude kurva líbit.“ 
Kytarista Petr Lebeda dodává: „Popravdě, když jsem viděl dokument poprvé, říkal jsem si: Jak jsme tohle všechno vlastně mohli přežít?“

Celá skupina zůstává věrná domovské Kutné Hoře, proto také 29. března snímek RYBIČKY 48 – 20 LET ROCK’N’ROLLUVY BUZNY premiérově představí v tamním kině Modrý kříž. Protože se první projekce rychle vyprodala, byla přidána další v pátek 31. března5. dubna pak bude tento kontroverzní dokument představen v Brně v kině Scala a tam půjde o prozatím poslední možnost ho zhlédnout. Na každém uvedeném promítání budou členové Rybiček 48 osobně přítomni a po filmu bude vždy následovat beseda s kapelou.

Tím ovšem oslava výročí dvaceti let působení na domácí hudební scéně zdaleka nekončí. Rybičky 48 koncem května odehrajídvaMegakoncerty Doma s prodlouženým koncertním setemna dvou pódiích v parku pod Vlašským dvorem. Stane se tak 27. a 28. května 2023. První koncert se vyprodal záhy po jeho ohlášení, kapela tedy přidala i druhý termín. Toto atypické místo pro koncertování si skupina vybrala nejen pro jeho krásu, ale zejména proto, že v Kutné hoře se členové Rybiček 48 narodili a dodnes v ní nebo jejím okolí žijí.A kdo se na koncertech v Kutné Hoře představí? „První koncert se vyprodal dva dny po ohlášení a my měli obrovskou radost. Přidali jsme tedy druhý koncert a rozhodli se, že pro fanoušky uděláme něco daleko víc než jen náš megakoncert,“ vysvětluje Kuba Ryba. „Tak vznikl dvoudenní festival, kdy se kromě nás objeví každý den úplně jiné kapely. V sobotu i v neděli bude začínat program už krátce po poledni. Zahájíme ho naší autogramiádou a pak už se bude představovat jedna kapela za druhou. Uvidíte přední české skupiny, jakož i nové nadějné party.“ 

„Prostor zahrát si před spoustou lidí dostanou i další místní kapely. Návštěvníci přijedou z celé České republiky a my chceme, aby viděli naše krásný město a taky kolik tu máme skvělých muzikantů,“ doplňuje Petr Lebeda.

Kuba Ryba výstižně uzavírá: „Vtipný je, že line-up bude takříkajíc slepej. To znamená, že jediné, co budete vědět, je čas, v kolik to začíná. Pak se po hodině budou střídat kapely na dvou pódiích. Připraveny jsou mraky dalších věcí. Mimo jiné stage jako kráva, světla jako prase a zvuk jako hovado!“

V duchu oslav dvaceti let fungování proběhne i celá jarní a letní sezóna Rybiček 48. „Letos odjedeme naši dvacátou festivalovou sezónu, a tak původní plán byl vystoupit na dvaceti vybraných festivalech. Těch vystoupení je ale nakonec dvacet jedna, protože přibyl druhý Megakoncert Doma. Na všech akcích vystoupíme s monster show, tedy s plnou palbou pyrotechniky, světel a efektů,“ láká manažer skupiny Martin Řehoř.

Předprodej vstupenek do kin ZDE

Předprodej vstupenek na Megakoncert Doma 28. 5. ZDE

Předprodej vstupenek na ostatní koncerty ZDE

29. 3. Kutná Hora – dokument 20 LET ROCK’N’ROLLUVY BUZNY
31. 3. Kutná Hora – dokument 20 LET ROCK’N’ROLLUVY BUZNY
5. 4. Brno – dokument 20 LET ROCK’N’ROLLUVY BUZNY

21 festivalů, kde vystoupí Rybičky 48:

22. 4. Hradec Králové – Majáles
29. 4. Praha – Majáles
6. 5. Brno – Majáles
7. 5. Ostrava – Majáles
13. 5. Plzeň – Majáles
27. 5. Kutná Hora – Megakoncert Doma
28. 5. Kutná Hora – Megakoncert Doma
3. 6. Olomouc – Slavnosti piva
10. 6. Břeclav – Slavnosti piva
17. 6. Humpolec – Bernard fest
24. 6. Otrokovice – Lážo plážo fest
1. 7. Přeštěnice – OAMF
7. 7. Jihlava – Vysočina fest
8. 7. Holýšov – Pekelný ostrov
22. 7. České Budějovice – Naplno fest
28. 7. Liberec – Benátská!
5. 8. Hořepník – Kubovy narozeniny
26. 8. Hlinsko – Rychtář fest
9. 9. Krnov – Městské slavnosti
16. 9. Výrava 
30. 9. Uherský Brod – Uherskobrodská pouť