Nezastavitelní rockeři Billy Talent zahrají koncem června v Amfiteátru v Lokti nad Ohří
20.6.2023

Fanoušci rockových Billy Talent zažijí v červnu dvojitý nářez. Kapela míří začátkem měsíce na Rock for People a následně 20. června předvede svou show v jedinečném open-air prostředí amfiteátru v Lokti nad Ohří. Jejich hity, které jsou již pevně vryty do paměti, jako Red Flag, Fallen Leaves a Surrender se tak ponesou romantickým podhradím s jedinečným výhledem na historický monument hradu. Zazní i nové pecky z loňského, v pořadí šestého, řadového alba Crisis of Faith. Akce se uskuteční v rámci Rock for People Concerts a ve spolupráci s VLNY music agency. Předprodej vstupenek startuje 22. března v 10:00 v síti GoOut a Ticketportal.

Historie Billy Talent sahá až na střední školu, kde se na jedné talentové soutěži potkali kluci z kapely To Each His Own – zpěvák Benjamin Kowalewicz, baskytarista Jonathan Gallant a bubeník Aaron Solowoniuk s kytaristou Ianem D’Sanem. Ten se k nim přidal a vznikla kapela Pezz. První demo vzniklo v garáži v roce 1994 a stylově se dal přirovnat ke směsici grunge a hip hopu.

Obrovského úspěchu dosáhla kapela už s druhým albem „Billy Talent II“ (2006). Přes milion alb prodali v rodné Kanadě, mezinárodní prodeje přesáhly 3 miliony, čímž kapelu ověnčily multiplatinovými deskami a samozřejmě vynikajícími pozicemi v hitparádách. Po deseti letech, dvou dalších řadovkách, reedici debutového alba a best of albu Hits se kapela přihlásila o slovo roku 2016 s pátou nahrávkou „Afraid of Heights“ plnou energických punk rockových kousků s ostrými kytarovými riffy. Texty se často dotýkají současných problémů, „Afraid of Heights“ tak lze chápat jako vzkaz společnosti. Glosuje problematiku držení zbraní, tlaku společnosti na jedince, drancování přírody, i voleb v USA. V lednu 2022 spatřilo světlo hudebního světa šesté řadové album „Crisis of Faith“, kterému předcházelo vydání několika singlů včetně End of Me (feat. Rivers Cuomo, Weezer).

“Nikdy jsme nebyli kapela, která by chtěla neustále bezdůvodně vřískat do mikrofonu. Naše songy jsou a vždycky byly odrazem našich momentálních vášní a emocí, včetně agrese,” říká baskytarista Jonathan Gallant v rozhovoru pro časopis Headliner.

Odkazy
FB událost: https://www.facebook.com/events/168705106051528/?ref=newsfeed
Web: https://billytalent.com
FB: https://www.facebook.com/billytalent
YT: https://www.youtube.com/watch?v=9BXNKyoW_Ow