JamHovory – Pavel Anděl

Ve dnech 9.- 11. června 2011 se uskutečnil další ročník festivalu JamRock, aneb měli jsme podle slov hlavního organizátora Libora Pavlaty další možnost přidat si TŘI DNY ŽIVOTA NAVÍC! Měli jsme tu čest, že nás organizátoři festivalu pozvali. Na oplátku jsme si pro všechny návštěvníky tohoto jedinečného festivalu, který patří do pětice největších festivalů v ČR, ale stále zde můžeme očekávat rodinnou atmosféru a pohodu, která se hledá na podobných velkých akcích velmi zřídka, připravili speciální projekt pod názvem JamHovory.

Vyzpovídali jsme 9 interpretů a jednoho Anděla poměrně neklasickými otázky a délkou rozhovoru. Rozhodli jsme jim položit tzv. „Tři otázky navíc“ a zjistit něco více z jejich osobnějšího života. Nechtěli jsme se tedy ptát na nové CD, jak vznikl název Wohnout a jaké festivaly letos dotyčná kapela pojede. Bohužel někdy jsme se ani těmto, klasickým otázkám nevyhnuli. V další řadě jsme nechtěli nudit ani vás, čtenáře v modrém světele monitoru a také proto jsme JamHovory vytvořili co nejstručnější formou.

Pavel Anděl

První koncert, na kterém jsi byl? To je nějakej pravěk. To si myslíš, že si pamatuju? Ještě tak deset let a už si budu přesně pamatovat tyhlety věci, ale senilita ještě stále nepřišla. Tak možná první koncert, na který se opravdu pamatuji, byl koncert v rámci něčeho, co se jmenovalo Rocková vlnka. Byl to jeden z mála koncertů, na kterých hrál Pražskej výběr už v té rockové podobě. A to pro mě bylo absolutní zjevení, protože nic podobnýho jsem v životě neviděl. Oni už byli totiž zmaškaření a hráli ten rock a já to vůbec nevěděl, to mi bylo nějakých 16 nebo 15 let.

Na jaký místo se nejraději vracíš? Rád jezdím na Šumavu. A nemám tam jedno místo, prostě rád jezdim na Šumavu. No a pak mám rád chalupu, kde se moji rodiče poznali. My jsme tam jezdili léta letoucí a bylo to fakt hrůzostrašný, takže zásadně bych měl ten barák úplně nenávidět. Vždycky jsme tam totiž přijeli, museli jsme vykopnout dveře, protože většinou naši zapomněli klíče. Smrdělo to tam jako ve starém baráku, byli tam pavouci – hrozný vlastně. Bylo to přes půl republiky. Naši se tam teď na důchod odstěhovali.To už to tam nesmrdí a tak, ale tam teda hrozně rád jezdim.

Jakou letní akci máš nejraději? Já mám rád tenhle festival. Protože to má velkou spádovou oblast a vlastně jako vyrostl do festivalu, kde je víc než 10 000 diváků. A přesto vlastně proti všem věcem, který by z toho měly dělat velký festival, protože tady jsou velký zahraniční hvězdy, tak to má furt takovou rodinnou atmosféru. To mě baví. Takže sem jezdim rád, vlastně žádný festival už léta neuvádim a s Liborem ( Libor Pavlata – zakladatel Jamrocku) se vlastně vždy domluvím, protože tady mám fakt rád.

Další JamHovory:

JamRock – reporty