Fotoreport – Den druhý: Kabát, Wanastowi Vjeci nebo Mirai si nenechalo ujít tisíce lidí navzdory pekelnému počasí!

Už od božího rána teploty atakovaly 30 stupňů, ale ani to neodradilo tisíce hudebních nadšenců, kteří v sobotu 15.7. navštívili Festival Hrady.cz pod Točníkem. A není se čemu divit. Line up sliboval jednu pecku za druhou. Mirai, Kabát, Skyline, Dymytry, to jen tak pro příklad.

Zatím co pátek přinesl polojasno a příjemný chládek, všichni jsme tak nějak tušili, že sobota bude dost náročná. A taky že byla. Už když v jedenáct hodin začínala hrát Pam Rabitt, byla pořádná výheň a tak bylo třeba zajistit dostatečný přísun tekutin. U stánků s pivem se v podstatě pořád tvořily fronty a není se čemu divit, už od poledních hodin totiž proudili do areálu davy lidí, kteří si nechtěli nechat ujít vystoupení oblíbených interpretů, třeba Tomáše Kluse.

Neskutečný nával energie byl cítit při koncertu Kurtizán z 25. Aevenue, a všechny přítomné tak připravili na koncert kapely No Name.
Bratia zo Slovenska patří už ke stálicím na českých festivalech a jejich písničky zná snad každý.

Dalšími z kapel byly Cocotte Minute, které na na O2 Stage vystřídala kapela Skyline, která přinesla na festival nálož taneční a elektronické hudby.

O pořádnou porci metalu se postaralo uskupení Dymytry, kapela která se v poslední době těší stále větší oblibě měla i na Hrdech velkou fanouškovskou základnu.

Slunce se pomalu schovávalo za hrad a ubíralo na síle, na rozdíl od kapely Wanastowi Vjeci. Legenda, kterou snad ani není třeba představovat.
Předposlední z kapely byly Mirai, kteří svými hity ovládají rádia po celé zemi a platí u nich, že co vydaný singl, to hit

Zlatým hřebem celého festivalu bylo vystoupení kapely Kabát. Před pódiem stáli někteří fanoušci i dvě hodiny předem, aby měli dobrá místa a pěkně viděli a taky se bylo na to koukat. Myslím, že lepší zavírák se pořadatelům snad ani nemohl podařit.

Nakonec bych chtěla zmínit skvěle nazvučené stage. Zvuk byl čistý, interpreti se navzájem nepřeřvávali a muziku jste si tak mohli na plno vychutnat ať už jste stáli pod pódiem nebo u stánku s langošem.