V Bohnicích zářil Tomáš Klus, Xindl X nebo Vojtěch Dyk. Festival si nenechalo ujít na dvacet tisíc lidí!

Pořadatelům festivalu Mezi Ploty se letos po šestadvacáté podařilo dostat do Bohnic na dvacet tisíc návštěvníků. Velkou měrou tomu přispělo slunné počasí, ale hlavně bohatý program. Na akci vystoupilo téměř 120 muzikantů, herců a divadelních spolků. Mezi hlavními hvězdami sobotního programu patřil Tomáš Klus, Xindl X nebo Lenka Dusilová. V neděli zazářili slovenští NoName, PSH nebo Vojtěch Dyk a B – Side Band.

 

Sobotní program odstartovala kapela Mňága a Žďorp,  která vítala prví návštěvníky. Ti se rozutekli po celém areálu. Připravena pro ně byla Street art zóna,  kde se představili kapely Mydy Rybycad, Eddie Stoilow nebo Prago Union,  Na své si ale přišli i rodiče s dětmi. Pro ty byl v sobotu i v neděli připravený bohatý program, Děti se mohli naučit jezdit na skateboardu, mohli se zatančit s taneční skupinou BDS Academy.  V rodinné zóně se mohli poslechnout spoustu dětských kapel.  

 

Co ale do areálu bohnické léčebny přilákalo na dvacet tisíc milovníků hudby byl opravdu bohatý a pestrý program. O ten se v sobotu postaral Xindl X nebo Kurtizány z 25.Aevnue.  A protože jsou Ploty multižánrový festival, nesměl chybět zástupci z řad hip-hoperů a to konkrétně Prago Union.   Drum’n’bass zastupovalo česko-americká hudební skupina N.O.H.A. Sobotní večer pak završil Tomáš Klus

 

Ani v neděli neměli návštěvníci šanci se nudit. Připravena byla Oáza klidu, kde bylo možné si vyrobit sandály, vybubnovat ze sebe vztek nebo se zúčastnit workshopu hypnózy. Odvážnější jedinci si mohli vyzkoušet firewalking. Hudební program otevřela kapela Tichá Dohoda.  Další kapela udělala radost hlavně mladým posluchačům, byla jí kapela Slza. Organizátoři nezapomínají ani na naše slovenské sousedy a tak na jevišti nemohli chybět NoName a Horkýže Slíže.  Celý festival pak zakončil Vojtěch Dyk a B Side Band.

 

Festival Mezi Ploty si dává za cíl přilákat návštěvníky do areálu a zlepšit jejich povědomí o psychických onemocněních a mentálních poruchách. Výtěžek z festivalu poputuje na pomoc bohnické léčebně.