Na pražském Majálesu vystoupil Marek Ztracený, Mirai ale i Kazma

Čtvrtý dubnový víkend patřil v pražských Letňanech po dvou letech opět muzice. Na místním letišti se konal studentský festival Majáles. Program sliboval našlapaný line up a počasí pořadatelům víc než přálo, festival si nenechalo ujít přes 13 tisíc lidí.

Tradiční street party odstartovala ráno přímo v centru Prahy, kde byl hlavním z taháků koncert Kapitána Demo. Z centra se pak (nejen) studenti přesunuli do Letňan, kde se ve 12 hodin otevřely brány letňanského letiště.

Na třech podiích se vystřídalo přes pětadvacet interpretů. Rádio Spin Stage byla stájí pro rappery jako Paulie Garand, Hugo Toxx, Yzomandias, Kontrafekt nebo Viktor Sheen.

Hlavní Majáles stage pak patřila kapele Poletíme?, Vypsané Fixe nebo Horkýže Slíže. Málo kdo si nechal ujít koncert kapely Mirai. Pozitivní nálada a proslulá jízda na nafukovací jahodě nemohla nechat nikoho v klidu. O pořádný bordel se postaral Kazma, který pár dní před festivalem slíbil pozvat na pivo tisíc lidí a jak je u Kazmy zvykem, od slov není daleko k činům, a tak během vystoupení vystřelil do vzduchu tisíc pivenek díky kterým měli návštěvníci pivo zdarma.

Hlavním headlinerem festivalu byl Marek Ztracený. Nejen že fanoušky potěšil svými nejznámějšími hity, připravil si pro ně i jedno překvapení. Na podium přizval Pepu Bolana, kytaristu kapely Mandrage, se kterým si zahrál dvě písničky této, dnes již nefungující kapely. O co větší radost udělal hity od Mandrage, o to víc všechny zaskočilo to, že pořadatelé během Ztraceného předposlední písničky vypli mikrofony a zhasli světla stage, protože čas určený pro Ztraceného se nachýlil ke konci. Škoda.

Zapomenout nesmíme ani na Fuck Cancer stage. Fuck cancer je nový charitativní projekt který se věnuje rakovině mladistvých. Na této stage vystoupili ti, kteří se do projektu přímo zapojili nebo ho více či méně podporují. Mezi ně patří třeba kapela Eddie Stoilow, Tome Prince nebo Dj Friky a Martin Svátek. Hlavním speakrem byl Martin Mikýř Mikyska, který projekt odprezentoval na všech podiích.

Pokud jste nestihli Pražský Majáles, můžete ještě vyrazit 30.4.2022 do Hradce a 7.5.2022 do Brna.