Rock for People: Božský Kája přilákal tisíce lidí!

Božský Karel na Rock for People. Když tuto novinku pořadatelé zveřejnili, fanoušci festivalu se rozdělili na dvě poloviny. Na tu, co byla nadšená a na tu druhou, která toto nadšení opravdu nesdílela a myslela si, že se pořadatelé zbláznili.

 

Nezbláznili. Karel byl fenomenální a jeho výkon by mu mohl závidět kde jaký mladší interpret. Podle mého názoru patřilo vystoupení Karla Gotta k těm nejlepším na festivale, podal naprosto skvělý výkon a co si budeme povídat, kdy jindy budeme mít příležitost slyšet Mistra naživo? Jen málokdo z naší generace půjde na jeho samostatný koncert. Myslím si, že i z toho důvodu byl stan Staropramen stage i jeho rozsáhle okolí narvané k prasknutí a všichni zpívali hity jako Trezor, Být stále mlád nebo Lady Carneval!

Ve čtvrtek byl ten pravý den pro milovníky dubstepu. V pozdních večerních hodinách, kdy je správný čas na skvělou párty, zahráli na hlavním pódiu 4 mladí kluci říkající si Modestep. Pokud jste o nich ještě nikdy neslyšeli, okamžitě si zapněte Youtube a napravte to! Skvělé zakončení dne zařídil DJ s izraelskými kořeny, Borgore.

 

Páteční a tedy poslední den festivalu byl pro milovníky české a slovenské hudební scény jako stvořený! Dalo by se říct, že to byl takový malý festival v tom velkém. 5.7. vystoupili na Rock for People kapely Kabát nebo Kryštof, které se svým vystoupením a výkonem připojili ke Karlu Gottovi a patřili k tomu nejlepšímu, českému, co na festivale zaznělo! Nechyběl také Tomáš Klus s Jirkou Kučerovským nebo Aneta Langerová. Kapela Mandrage spojila své síly se svým předskokanem z turné, trojicí A Banquet a Eddie Stoilow pro změnu s brankářem Petrem Čechem, který je doprovázel na bicí.

 

Co říci závěrem, letošní ročník se zvládl bez velkých nepříjemností a problémů a počasí vyšlo náramně, sluníčko do nás pražilo, až jsme si občas říkali, že by nějaká ta kapka mohla spadnout ☺! Děkujeme pořadatelům za skvělých pět dní a těšíme se, s čím překvapí na příští 20.ročník!

 

Fotogalerie…