Fotoreport – Den první: Hrady.cz odstartovaly na Točníku!Vystoupil Kryštof, Anna K nebo Majk Spirit!

Festival Hrady.cz odstartoval šňůru po českých hradech na Točníku. A byla to pořádná jízda! Osmnáctý ročník sliboval opravdu nadupaný program a kdo nepřišel už v pátek, prohloupil.

Brány festivalu se otevřely po půl čtvrté a první z účinkujících byl mladý zpěvák Sofian, který k pódiu přilákal hlavně mladé fanynky. Na Kooperariva Stage se představil Michla Hrůza, zatím co se na vedlejší stage připravoval Majk Spirit. Slovenský rapper přinesl mezi přítomné závan energie a jen potvrdil, že rap je na multižánrových festivalech čím dál populárnější.

Festival ale není jen o kapelách ale i o soutěžích a karnevalových maskách. Jako je tomu každý rok, tak ani letos nechyběla přehlídka masek a že to byla opravdu rozmanitá podívaná a kreativita soutěžících neznala hranic. Prasátka, Spongebob, Křoví nebo hladká, hrubá a polohrubá mouka. Každý měl určitě svůj tip na vítěze. Odborná porota ale odhlasovala Spongeboba a ten tak postupuje do dalšího kola.

No a zatím co probíhalo vyhlášení masek, na O2 zvučila kapela Gaia Mesiah. A asi k tomu nechci psát víc než WOW! Marka Rybin, je neskutečná a na první pohled by člověk neřekl, co ze sebe dokáže dostat. Zatím co když mluví do mikrofonu, zní jako něžná dáma, když začne zpívat mohl by jí leckterý hardcorový zpěvák závidět.

Další kapelou v pořadí byli Kryštof. Vystoupení kapely trvalo hodinu a půl a zazněly všechny velké hity kapely, které frontman Richard Krajčo prokládal vtipnými hláškami a čas mezi jednotlivými písničkami vyplňoval na 100%.
V českém hudebním rybníčku je jen pár kapel, které zná každý (nebo většina lidí) a vystoupení si užijí fanoušci snad každého hudebního žánru no a přesně takovou kapelou je Kryšrof.

A musím tedy říct, že i Anna K. Ta tedy uzavírala páteční program a musím říct, že mě samotnou překvapilo, kolik písniček znám a vlastně se asi není čemu divit. Na hudební scéně je už pěknou řádku let a její laskavost přizvala k pódiu snad všechny co se pohybovali v areálu.

Zatím co hvězdy a měsíc ozařovaly hrad Točník a noc byla celkem chladná, všichni jsme tušili, že další den, přijde pořádná výheň.. Tak zatím Ahoj!