You Me At Six si podmanili Lucerna Music bar!

Britská skupina You Me At Six k nám zavítala v rámci svého evropského turné, a že to bude mít takový úspěch, nečekala ani sama kapela.

 

Čtvrteční večer znamenal pro každého něco jiného. Někteří se už těšili na pátek, pro ostatní to byl večer, jako každý jiný. Výjimku ale tvořili fanoušci kapely You Me At Six, pro ně tento den znamenal, že jejich oblíbená kapela zavítala premiérově do naší krásné zemičky.

 

Koncert proběhl v pražském klubu Lucerna Music bar. Kolem sedmé večerní přešlapoval před klubem už početný dav nadšenců této kapely, který následně zabral přední řady před pódiem.  Tou dobou už začínalo být v Lucerně docela teplo, a to koncert ještě ani nezačal.

V osm hodin se na pódiu objevil host turné – britská kapela Deaf Havana. Publikum je přivítalo velmi vřele, a hned od prvních tónu skvěle spolupracovalo. Z prvu mě jejich folk punk moc nenadchnul, ovšem když vyměnili akustickou kytaru za elektriku i já jsem se přistihla, jak si podupávám do rytmu. Během setu výborně komunikovali s publikem a samozřejmě nechybělo ani poděkování YMAS, že zde mohou být. Po koncertě pozvali přítomné na bar, kde jste je opravdu mohli zastihnout a hodit s nimi řeč.

 

Sauna jménem Lucerna Music bar už tou dobou jela naplno, takže rychle na bar doplnit tekutiny a hned zase zpátky. V přízemí byla hlava na hlavě. Publikum tvořilo především dámské osazenstvo, ale nenechte se zmýlit, taková 160 cm vysoká blondýnka má kolikrát ostřejší lokty, než dvoumetrovej borec. Než stačila dohrát poslední písnička během přestavby, celá Lucerna potemněla a vzápětí se ozval ohlušivý vřískot a jekot, za jehož působení se na pódiu objevila pětičlenná formace You Me At Six.

 

Od prvního tónu nás kluci nešetřili. Začali s Too young to feel this old, která se nachází na posledním albu Cavalier Youth. Setlist se shodoval s ostatními zastávkami z turné, takže ti připravenější z nás věděli dopředu, co bude následovat. Na klukách bylo vidět, že si koncert opravdu užívají a publikum jim to také patřičně vracelo.
YMAS několikrát během koncertu děkovali a chválili publikum za to, jak skvěle paří a omlouvali se, že nepřijeli už dříve.  Zhruba po hodině hraní se s námi rozloučili písní Wild ones, která rovněž pochází z posledního alba. S tím se ale přítomní fanoušci nechtěli smířit a hlasitě se dovolávali přídavku. Ten byl naservírován v podobě snad nejznámějšího songu Recless. Za jeho zvuků si Joshua vypůjčil od slečny z publika mobil, se kterým pak pořídil několik záběrů. Myslim, že na tento moment slečna nikdy nezapomene. Následovalo Bite my tongue a závěrečná Lived a lie. Když došlo na refén, rozprostřely se v publiku nápisy We are believers, což YMAS naprosto odrovnalo.

 

You Me At Six si podmanili Lucernu a Lucerna zas je. Behěm jejich děkování a upřímného nadšení zaznělo i několikrát, že se k nám určitě a brzy vrátí, protože to byla nejlepší show, jakou zažili.

 

My děkujeme především Conspiracy Concerts, že nám umožnila, abysme mohli takovýto skvělý koncert zažít.

 

Fotogalerie…