The Refused to rozjeli v Lucerna Music Baru!

autor, foto: Martina Stejskalová

 

Letošní ročník Rock For People prošel zatěžkávací zkouškou, a to se odrazilo i na vystoupení/ nevystoupení některých kapel. Právě mezi tyto kapely patřili i švédští The Refused. Díky skvělé práci organizačního týmu RFP se podařilo nakonec dojednat náhradní koncert v pražském Lucerna Music Baru, a to na poslední zářijový den. Pro majitele pásek z letošního ročníku RFP byla navíc poskytnuta zlevněná cena vstupenek za 185 Kč. 

 

Start akce byl naplánován na 7 hodinu večerní, nicméně již kolem 6 hodiny, se zde kupil slušný dav nedočkavých fanoušků. Jak je již zvykem, během několika minut se Lucerna proměnila v rozpálenou saunu, která se ještě umocnila s nástupem hostující předkapely Terrible Feelings.  Ti spolu s energickou zpěvačkou roztančili a rozehřáli dav čekající na hlavní hvězdu. Mě osobně jejich vystoupení ani neuchvátilo ani neurazilo a nastolená 45minutovka utekla vcelku rychle.

 

Kolem půl 10 bylo všem čekajícím jasné, kdo již netrpělivě podupává v zákulisí pod schody. A když se Lucernou prohnalo ohlušující Refused! Refused!, nenechala kapela na sebe dlouho čekat a vyběhla na podium. Přestože pánové už nejsou z nejmladšího těsta, mohla by jim závidět leckterá mladá kapela. Energičnost a i to, jak si hráli s publikem, které jim zobalo z ruky, jen dokazuje, že na věku opravdu nezáleží. Během koncertu zaznělo i krátké vyjádření z úst frontmana Dennise k aktuální situaci okolo Pussy Riot, který jim vyjádřil podporu.

 

The Refused odehráli vynikající koncert, na který jen tak nezapomenete. Mně nezbývá než doufat, že se k nám brzy opět vrátí.

 

 video z Lucerna music baru_New Noise:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Fynoev3eGjs&feature=plcp

youtube.com

 

Setlist:
The Shape of Punk to Come
The Refused Party Program
Liberation Frequency
Rather Be Dead
Coup d’état
Summerholidays vs. Punkroutine
The Deadly Rhythm
Hook, Line and Sinker
Protest Song ’68
Refused Are Fucking Dead
Life Support Addiction
Worms of the Senses / Faculties of the Skull
Přídavek:
New Noise
Tannhäuser / Derivè

 

fotky z akce…