Moře energie a naprostá spokojenost přítomných. To vše díky Bastille!

Když kapela oznámila turné napříč Evropou, fanoušci této čtyřčlenné formace mohli začít jásat. Vítězové letošního ročníku Brit Awards, v kategorii Nováček roku, přivezli do Čech to nejlepší a početné publikum jim to hrdě oplatilo☺!

 

Úterní, pochmurné počasí nemohlo zkazit náladu snad žádnému fanouškovi. Svou premiéru a vůbec první návštěvu naší krásné zemičky má za sebou skupina Bastille, které přijela představit 18. března svoji nejnovější desku Bad Blood.

 

Brány Sasazu již několik hodin oplývali nedočkavci, kteří zajisté zaujali první řady či ochozy. Naplněný prostor k prasknutí přivítal po půl deváte předkapelu Grizfolk. Milé překvapení večera za mne☺! Na pódiu se objevili chlápci připomínající „trempíky“ z nějaké prérie. Písní moc neměli, neboť na hudební scéně jsou krátce, ale i to stačilo, aby se celé Sasazu pohupovalo do rytmu rocku, popu, folku a prvky elektra. Moc často se nestává, že dav přijme předskokany. Ovšem včera to bylo jiné. Za každou skladbu sklízeli ohlasy, fanynky v předních řadách vytvořili náramnou atmosféru a kapela neustále děkovala a sem tam prohodila něco česky, jako „Ahoj“ či “ V Praze je krásně.“ Po 40 minutách došlo na střídání stráží.

 

Nadešla rychlá přestavba scény. To už všichni přítomní měli tep 220, bujaré pokřikování bylo na místě a krátce po třičtvrtě na 10 sál potemněl. Ladným krokem na stage přicházela formace, na kterou všichni čekali. Bastille celou tuto fámozní show odpálili písní „Bad Blood“ a od prvního hrábnutí do strun děcka nešetřili. Dan Smith pálil jednu pecku za druhou, jeho taneční kreace rozhýbali kompletně narvané Sasazu a všichni si dosyta užívali tu pohodu, která panovala. Po více jak hodině hraní nadešel konec. S tím se však fanoušci nemohli vypořádat a vydupali další 3 songy navíc – „Daniel In The Den“, „Of The Night“ a samozřejmě „Pompeii“, se kterou jim přišli z backstage vypomoct kluci z Grizfolk. Poděkování sem a poděkování tam a opravdu tento parádní večer byl u konce.

 

Bastille opravdu potvrdili své kvality. Pokud jste je nestihli, tak nezoufejte.☺! V létě se opět početnému publiku představí na festivale Colours of Ostrava s mnoha hosty po boku☺!

 

Fotogalerie…