Tři sestry jsou nejen dobří muzikanti ale i dobří jachtaři!
25.6.2011
0.00

Dalšího sportovního úspěchu dosáhl 100% český jachtařský TŘI SESTRY SAILING TEAM na lodi THREE SISTERS, když během třetího červnového týdne na ORCi Mistrovství světa v jachtingu na chorvatském ostrově Cres obsadil 12. místo mezi 63 posádkami své třídy.


Na vrcholném podniku jachtařské sezony se sjelo 119 špičkových posádek ze 16 zemí rozdělených do 2 skupin podle velikosti lodí. První 4 dny se všichni účastníci potýkali se slabým větrem až bezvětřím. Obzvláště pořadí v takřka neregulérní navigační rozjížďce bylo ovlivněno špíše náhodou, která jachta chytí poryv větru, než jachtařským uměním. Třem sestrám v ní vůbec nepřálo štěstí a skončily až na 39. místě, čímž se prakticky rozplynuly šance na vysněné stupně vítězů. V posledních 3 dnech se však čeští závodníci v převážně silnějším větru vytrvale zlepšovali a v jedné rozjíždce dokonce dosáhli na 3. místo. Po týdenním zápolení se pak celkově stačilo na konečné 12.místo.

Další čeští jachtaři však na této akci dostali na stupně vítězů – česká jachta Bohemia Express kapitána Richarda Vojty s česko brazilskou posádkou, avšak závodící pod brazilskou vlajkou, obsadila ve skupině velkých lodí 2. místo a Escandalo kapitána Jiřího Lišky s českými a italskými jachtaři brala ve skupině menších lodí bronz a zvítězila v Poháru amatérů.

Za TŘI SESTRY SAILING TEAM závodili: Milan Hájek, David Křížek, Tomáš Doležal, Pavel Satoránský, Kateřina Křelinová, Adam Plhoň, Petr Stoklásek, Stanislav Chudoba a Jiří Michalčín.

Podrobnosti viz: www.trisestrysailing.cz