První červencový víkend patří na Slovensku TOPFESTU!

Pokud v České republice patří první červencový víkend festivalu RfP, na Slovensku bude patřit jistě TOPFESTU! Za dobu své existence si totiž dokázal vytvořit slušné jméno na hudebním poli. Mohou za to zvláště kapely, které každoročně do Nového Města na Váhom přijíždějí pobavit návštěvníky festivalu. Už od prvního ročníku festival hlásá velká jména, i pro letošní rok je připraven pořádně našlápnutý line-up!


Pro slovenské fanoušky je to jistě jeden způsob jak si užít velký festival za dobrou cenu. Čestí fanoušci si mohou udělat výlet na Slovensko a při tom navštívat akci plnou skvělé muziky. Festival se navíc koná pouhých 15km od Česko-Slovenských hranic, nedaloko známého města Trenčín!

A jaké kapely máte možnost na slovenském TOPFESTU vidět?

1. SUM 41

Stejně jako český RfP i TOPfest pozval SUM 41 jako jednoho z hlavních headlinerů, zajisté vědí proč. Tato kanadská čtyřka je velmi oblíbená, má na svém kontě čtyři studiová alba a poslední deska, která spatřila světlo světa 29. března 2011, nese název Sreaming Bloody Murder. Na Topfestu ovšem zajisté zazní i jejich největší hity, jako například In Too Deep nebo Underclass Hero. SUM 41 datuje své začátaky k roku 1994, oficiálně však pod tímto názvem (SUM 41 – kapela vznikla 41. den léta) spolu hrají od roku 1996, letos tudíž slaví krásných 15 let!

httpv://www.youtube.com/watch?v=emGri7i8Y2Y

2. SAXON

Tahle britská heavy-metalová skupina má za sebou již velmi bohatou historii, vznikla před 35 lety! Je silně ovlivněna kapelami jako Metallica, Megadeth, Sodom nebo Running Wild. Do podvědomí se dostali po tom, co si zahráli po boku legendárních Motörhead.

3. THE LOCOS

Ska, ska, ska tak nějak jdou charakterizovat španělští The Locos. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto stylu, přijdete si určitě na své! The Locos patří mezi nejlepší ska kapely, občas bývá zařazena jako politická, silně levicově založená, anarchistická hudební skupina. Jejich hitovka Algo Mejor jistě rozSKAče každého návštěvníka…

♪♫Recuerda siempre esta canción. Para acabar con la sinrazón, Y así sentirte mejor, Tu solidaridad…♪♫

httpv://www.youtube.com/watch?v=9I1Q5Be4vIY

4. KORPIKLAANI

Korpiklaani přeloženo „lesní klan“ jsou finská kapela, která stejně jako Saxon potěší zejména fanoušky metalu. Hlavními tématy písní je finská a laponská příroda, mýty Finů a Sámů a pro Finsko typický alkohol. Letos Korpiklaani přišli se sedmou řadovou deskou s názvem Ukon Wacka, jistě se máme na co těšit!

5. KABÁT

Mezi headlinery můžeme dozajista zařadit i českou kapelu Kabát! Kabáti na TOPfest jezdí pravidelně už od prvního ročníku a jako vždy a všude mají pod pódiem velký zástup fanoušků. Letos Kabáti objeli Českou republiku a zavítali i na Slovensko při Banditi di Praga Tour!

httpv://www.youtube.com/watch?v=V0O5K8cL_II

Kapely, na které se také můžete těšit:

Ska-pécs, Cadaveres, Vypsaná fiXa, Alkehol, Wanastowi vjecy, Xindl X, Čechomor, N.V.Ú., Dogmen, Chinaski, Horkýže Slíže, No Name, Tublatanka, Polemic, Desmod, Zoči Voči a další…

Sečteno, podtrženo – slovenský Topfest má za sebou velmi dobré ročníky, letošní ročník se k nim jistě přidá… Výběr kapel je velký a jistě si každý najde kapelu, která zasáhne právě jeho hudební duši!

více info: www.topfest.sk