Skotská rocková čtveřice Nazareth zahraje v Lucerně!
29.11.2011
20.00

Skupinu NAZARETH jistě není třeba dlouze představovat. Nejslavnějšími hity této legendární skotské kapely jsou písně Love Hurts a Dream On, které se zařadily mezi 100 nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone. Jejich koncerty navštívilo v minulosti už více než 3 miliony fanoušků a Nazareth jsou dodnes považováni za jednu ze zásadních formací světové hudební scény.

Klip Love Hurts:

httpv://www.youtube.com/watch?v=L2BjJbKQkgc

Nyní tato bluesrocková partička přijíždí do Prahy, kde se představí 29.11.2011 ve Velkém sále Lucerny. Nazareth vystoupí v sestavě : Dan McCafferty (zpěv, zakládající člen), Jimmy Murrison (kytara, od 1994), Pete Agnew (baskytara, zakládající člen), Lee Agnew (bicí, od 1999).

Během večera zazní staré dobré pecky i hity z posledního alba Big Dogz, které natáčeli ve studiu v Česku. Toto album obsahuje 11 skladeb – charakteristické rockové aranže i balady, při nichž vyniká chraplavý hlas zpěváka, 64-letého Dana McCaffertyho. Recenzi na desku si můžete přečíst zde.

Koncertu Nazareth bude předcházet vystoupení pražské rockové formace České srdce. Kapelu založil kytarista, skladatel a zpěvák Michal Šenbauer, který v letech 1986–88 působil ve skupině Žentour. České srdce má na svém kontě 6 alb. Mezi jejich známé hity patří např. Srdce z Avalonu nebo Bosou nohou žárem.

Vstupenky od 690,- zakoupíte v síti Ticketpro.

Web kapel: www.nazarethdirect.co.uk www.ceskesrdce.cz