SPORT: TŘI SESTRY SAILING TEAM -V první letošní regatě jsme zvítězili!

Na závodní jachtařskou sezonu 2012 se jachta THREE SISTERS přestěhovala z Malty do Itálie, kde se letos uskuteční špičkové závody sezony, včetně červnového Mistrovství Evropy ORCi v Toskánsku.

 

Na přelomu dubna a května se tak na liparském ostrově Salina popasovalo 65 námořních jachet na tradičním Aeolian Sailing Week 2012 i za účasti TŘI SESTRY SAILING TEAMU.

 

Skvěle obsazený závod probíhal za převážně slabého větru až bezvětří. Právě vzhledem k proměnlivým podmínkám se prakticky žádná z posádek nevyvarovala horšího umístění a pořadí se průběžně měnilo. Tři sestry si slabší chvilku vybraly v druhé rozjížďce, v jejímž závěru ztratily dobrou pozici a skončily až 13. Spolu s výsledkem 6. místa z první rozjížďky to bylo celkově 9. pořadí po prvním dnu. V dalších dvou dnech se jelo jen po jedné rozjížďce a tým zabojoval! V divokém třetím závodě, kdy se vítr několikrát změnil co do intenzity (nula až 24 uzlů) i směru (2x o 180stupňů!), obsadily Tři sestry těsně druhé místo. V poslední rozjížďce pak už suverénně dominovaly a celkově si přesvědčivě odnesly cenné vítězství na úvod sezony!

 

Podrobnosti a foto viz: www.trisestrysailing.cz