Totální nasazení a The Fialky na společném Bandzone.cz Punkrock Tour 2016

Kapela Totální nasazení vznikla na konci listopadu roku 1990 z party spolužáků slánského gymnázia, kteří si tehdy jen tak pro zábavu založili punk-rockový band, aby se z něj po 25 letech stal jeden z nejúspěšnějších souborů svého žánru v České republice. Totální nasazení, které vždy bořilo škatulky hudebních žánrů, vydalo za uplynulé čtvrtstoletí téměř dvacítku studiových i živých alb a odehrálo víc jak tisíc pět set koncertů v klubech i na festivalech. Svým přístupem si vybudovalo početnou fanouškovskou základnu, ve které nachází silnou oporu.

 

The Fialky ohlásili, že do konce roku připraví novou řadovou desku. Tu chtějí nahrávat začátkem příštího roku a následně vydat, spolu se svým domácím labelem PHR, tradičně na vinylu. Bude se jednat o následovníka LP Kapitán77 z roku 2011, po kterém  sice následovaly dvě EP No School z roku 2013 a loňské Stínadla, která  vyšla  jako bonus k loňské Best of, ale kompletní alba to nebyla.  Kromě toho by měli během turné zveřejnit dvě zbrusu nové skladby, ty pak chystanou novou desku doplní jako bonus.

 

„Fialky jsou pro mě jednou z nejlepších českých punkových kapel současnosti,“ říká ke společnému chystanému Bandzone.cz Punkrock tour 2016 baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb. „Sledoval jsem je od jejich začátků, kdy to pravda ještě někdy nebylo úplně poslouchatelný, a musím uznat, že se skvěle vyhráli a že jim to teď šlape naprosto parádně a co song, to pecka. Jsme rádi, že jedeme konečně turné s pořádnou punkovou kapelou se vším všudy, která se na rozdíl od některých jiných navíc nestydí za to, že bude hrát po našem boku, „ dodává s úsměvem zakládající člen slánských Totáčů.

 

Na Totáče jsme s Otou začali chodit někdy kolem roku 99, kdy hrávali hlavně pravidelně na pražských perifériích v klubech Mlejn nebo Delta. Tenkrát český punk neskutečně žil, všude bylo narváno a my jsme nesměli chybět na žádný akci. No a kromě nostalgie spojené se Sváťou, se taky těšíme, že popijeme se současným kytaristou Totáčů Karlossem, který je náš vrstevník a bydlel jako já a Ota v Modřanech.  Kromě toho jsme se potkávali v začátcích Fialek s jeho kapelou Měhrot po akcích ve Squatech a hospodách, kde jsme tenkrát dostali šanci hrát. Na většině koncertů se bude asi spát, rozuměj zůstávat, tak to bude velký,“ doplňuje kytarista a zpěvák Kečup.