TOTÁLNÍ NASAZENÍ V NOVÉ SESTAVĚ A S NOVÝM SINGLEM!

Z party spolužáků slánského gymnázia, kteří si tehdy jen tak pro zábavu založili kapelu, vznikla v roce 1990 skupina TOTÁLNÍ NASAZENÍ, aby se po letech stala jednou z nejúspěšnějších punk-rockových kapel v České republice.

 

Léty poctivě vydřená pozice, za níž stojí patnáct vydaných alb a víc jak tisíc třista koncertů v klubech i na festivalech, je zakořeněna víc než pevně a silná fanouškovská základna, jíž si kapela, svým skromným přístupem vybudovala, je slánskému triu víc než silnou oporou. Na nedostatek hraní si tahle punk-rocková legenda, bořící hranice svého stylu, rozhodně nemůže stěžovat a na nedostatek publika rovněž.

 

Po loňském turné k novému albu Oceloví ptáci (Popron music) opustil kapelu z rodinných důvodů kytarista P.P.Cvok, který sice nebyl zakládajícím členem, ale v kapele působil víc jak dvacet let. Na jeho místo nastoupil nový člen Karloss, který má coby kytarista rovněž bohaté zkušenosti z působení v několika známých punk-rockových souborech. Skupina ve složení: Sváťa – baskytara, zpěv, Karloss – kytara, zpěv a Franky – bicí nahrála zkraje ledna ve studiu Hostivař nový singl s písněmi Tichá voda a Kdo jsi, aby odprezentovala novou sestavu novými nahrávkami. Singl je možné si stáhnout zdarma na bandzone webu kapely a na píseň Kdo jsi kapela připravuje klip. „Odchod P.P.Cvoka byl sice nečekaný, ale samozřejmě chápeme, že rodina dostala přednost před velkým koncertním vytížením Totálního nasazení. Přeci jen průměrných 80 koncertů za rok není málo… Najít adekvátní dobrou náhradu nebylo lehké. Měli jsme štěstí a byli moc rádi, že byl zrovna Karloss volný. Je to nejen náš letitý kamarád, ale také výborný kytarista, který pomůže i se zpěvem,“ řekl Sváťa Šváb, hlavní tahoun Totáčů, který kapelu v roce 1990 zakládal. „Náš repertoár dostane nyní částečnou obměnu – některé z písní hrát nebudeme a naopak některé jsme na žádost našich fans do playlistu zařadili. O zásadní songy fanoušky neochudíme, takže to bude pořád typické Totální nasazení. Navíc nová krev v kapele je už teď velké oživení,“ dodává bubeník Franky. V létě se Totální nasazení chystá do studia, aby na podzim vydalo nové, v pořadí již celkově šestnácté album.

 

O tom, že je živá produkce Totáčů výbornou show se vším všudy, se můžete přijít přesvědčit např. na některý z koncertů chystané šňůry TOUR JARO 2014, která čítá patnáctku hraní v klubech i kulturácích a začíná 14.2. v pražském klubu Vagon. V rámci jakési předpremiéry se skupina představí 7.2. na domácí půdě ve Slaném v klubu Rockpublica, kde absolvuje generálku v nové sestavě – vstup na tento první koncert v novém složení je zdarma.

Na turné doprovodí Totální nasazení jako předkapely spřízněné skupiny Covers for Lovers a slánští Deratizéři.

 

Více informací najdete na webech skupiny TOTÁLNÍ NASAZENÍwww.totaci.net, http://bandzone.cz/totaci a www.facebook.com/totaci