Nálož metalu v divadle Pod lampou v Plzni

Tři metalové kapely se sešly na pódiu, aby provětraly hudebním “hurikánem“ ušní bubínky publika, jež mělo možnost vyslechnout Maelström, Soustrast a Haxnu.

 

V plné zbroji vytáhli do boje první a domácí Maelström, okolo kterých se po pár okamžicích rozprostřela “kouřová mlha“. V prvních řadách nechyběli nadšenci, kteří neměli v mnoha písních problém “házet hlavou“ a za to se jim také dostalo velké pochvaly. A pokud se jednalo o roztleskávání publika, v tom případě zde pány také nenechalo v nesnázích a vracelo jim zpětnou vazbu. Zazněly písně jako Nohama na pevnou zem, Kovboj, (pokaždé naprosto úžasný) “ploužák“ Miss Parazit, ale i nová s názvem Motörström. Zpěvák této noci imponoval i vymýšlením vtipného textu na místě. Osobně mi však cosi ve vystoupení chybělo. Možná to bylo přehnaným osvětlením, jež skupina moc nemívá ve zvyku a myslím, že to umějí rozbalit ještě víc. To je však jen můj osobní názor a musím říct, že publikum si koncert velice užilo.

 

Na pódium se poté dostavila skupina Soustrast. Dostavila? Spíše udeřil jako hurikán! Hned první píseň byla obrovský energický nářez a pod pódiem okamžitě začaly “létat vlasy“. Uprostřed stál, na pohled provokující zpěvák, který zvolil do očí bijící červenou košili s kravatou, jež jim dodávala dravost. U mě mají plus za to, že každá druhá píseň byla totální odvaz. Půl koncertu jsem také “zkoumala“, co mi připomínají, až přišel kamarád a řekl Krücipusk. Stylově je kolikrát opravdu připomínají, ale rozhodně to není nic na škodu a fanoušků měli proto pod pódiem opravdu mnoho. Od skupiny jsem před koncertem znala pár písniček jen z poslechu, ale velmi mě potěšilo podání písně Dětskej pokoj. Nakonec nás přišla postrašit zubatá s kosou v podání zpěváka.

 

A závěrečné “slovo“ měla parta s názvem Haxna. Jelikož jsem i je znala jen z poslechu na internetu a moc mě tam neoslovili, byla jsem o to víc překvapená tím, co předvedli naživo. Na první pohled jsem to “osazenstvu“ kapely nevěřila, ale dokázali to moc dobře rozbalit. I s mladým zpěvákem zněli, jako by měli 10 let praxe. Bavilo mě na nich asi nejvíce spojení tvrdé muziky s lehčím zpěvem. Mezi favority patřily určitě písně jako Závislej, Nechápu a Jeden svět (v této a více skladbách je slyšet ovlivnění skupinou Dymytry).

 

A závěrečné slovo do pranice? Plzeň může být hrdá na Maelström, Praha na Soustrast a Klatovy na Haxnu! Parádní akce se super kapelami, které si v budoucnu určitě nenechám ujít.