FOLKOVÝ KVÍTEK 2017
13.5.2017

Již po dvacáté šesté rozkvete přírodní divadlo na Konopišti v sobotu 13. května Folkovým kvítkem.

 

Na tento tradiční hudební festival, největší svého druhu ve Středočeském kraji a jeden z největších v ČR vás zve pořadatel KVĚT – spolek klubů dětí a dětských domovů v ČR.

 

Pro návštěvníky, kteří chtějí na Konopiště vyrazit již v pátek bude nachystáno mnoho stánků s občerstvením, improvizovaný kemp zdarma a krásné vycházky okolo napuštěného rybníka, bájná hora Blaník a samozřejmě zámek Konopiště a Růžová zahrada. V sobotu ráno se otevřou brány přírodního divadla v 8.30 hod. Pro děti budou nachystány hry, projížďky na raftu po rybníku, ale i další drobné hry a soutěže. V 9.30 zazní úvodní znělka festivalu a prověřená dvojice veselých moderátorů Vláďa „Casey“ Růža a Pavel „Jim“ Drengubák zahájí hudební maratón na jehož začátku vystoupí nejtalentovanější děti z celé ČR – autoři a současně interpreti. I návštěvníci budou moci rozhodovat ve hlasování, kdo ze soutěžících získá cenu diváků. Před zahájením soutěže bude na scéně vztyčena vlajka s otisky dlaní letošních finalistů. Hlasovací lísky budou později slosovatelné, první obdrží víkendový pobyt v ČR pro dvě osoby od CK Kudrna Brno. Dále v programu vystoupí v padesáti minutových blocích Brontosauři Revival, Marod z Ostravy, skupina Klíč v plné sestavě

Jiří Schmitzer, Nezmaři,

Kamelot, Ivan Hlas trio,

Ondřej Hejma a Žlutý pes, Berušky ve výborné kondici, folk-rockový Jarret, Přelet MS, legendární Poutníci

, Cop, Míša Leich a Forehand (návrat na pódia po dlouhých letech odmlky) a úplný závěr bude patřit veselé kapele Lukáše Krásného Semtexu.

V závěru festivalu si zavzpomínáme na velikou osobnost Jarmilu Šulákovou. Konec je plánován na 24.00 hod. Parkovat je možno na parkovištích pod zámkem a pod hrází. Předprodej zajišťuje Ticketstream. Případný výtěžek bude jako každý rok použit na ozdravné pobyty dětí z dětských domovů. Děti z Dětského domova Sázava budou na místě pomáhat jako pořadatelé. Nad festival převzalo záštitu Město Benešov.

předprodej je v síti https://www.ticketstream.cz