ROZHOVOR: Loco Loco o ZVEDNI PRDEL TOUR!

Máme tu téměř Babí léto, festivalová sezona je definitivně u konce a kapely se začínají stěhovat do klubů… Informovali jsme vás už o několika tour, které kapely připravily, tentokrát jsme pro vás vyzpovídali Loco Loco, kteří vyráží na své první samostatné tour, které si protáhne i do roku 2014. Pojďme se tedy společně dozvědět něco více o této partičce screamrockerů.

 

Ahoj kapelo, pro začátek nám povězte, jaké bylo vaše léto? Kolik jste odehráli koncertů? A je nějaký koncert, kterým byste se chtěli pochlubit?

Jedeme tenhle rok celou druhou sezónu a každoročně máme ke 40 koncertům, což je fajn průměr na to mít kupu hudebních i volných víkendů… za ty prachy za který to děláme ☺. Nejlepší letní mejdany, v tomhle roce, byly rozhodně Basinfirefest, Motosraz Na Resslu v Mostě a Vodárna fest ve Stochově, což byla největší pecka. Ve Stochově jsme byli už po druhý a lidi si nás z minulýho ročníku evidentně pamatovali a v místě o nás zaspamovali, takže jsme je měli na konci koncertu i na pódiu☺. Kluci z E.O.S. dělají na konci roku i zimní verzi festivalu, takže v rámci Zvedni Prdel Tour zahrajeme i tam, 27.12. v Rakovníku.

 

V pátek 4. října vyrážíte na své ZVEDNI PRDEL TOUR, název koresponduje s názvem vaší debutové desky… Co nám o ní prozradíte? Co říct o vašem debutu?

Máme být sebevědomní nebo skromný?!

Pokud sebevědomní, tak potom je to nejnarvanější deska na závislý rockový scéně, plná mnoha zvratů a pochopitelných textů, který si člověk muže jednoduše aplikovat na svůj skvělej nebo z*urvenej život. To je na každým.

Matthew: Co se týče názvu, tak právě ten název by měl donutit omladinu a nejen je, prostě všechny ZEVLI, kteří jsou pohlceni dnešní kyber dobou, aby chodili na koncerty kapel a tak dodali patřičnou energii, která se jim vrátí, třebas v podobě naší SHOW až z toho budeme fšici v řiti! (výtlem)

Kousek: A taky choďte do kina (smích) … no vážně, kdo neviděl Star Trek 2013 a Univerzitu pro příšerky v kině, jako by nebyl!

 

Postupně jste odtajňovali singly, které se objeví i na desce. V singlech se objevilo několik hostů jako např. Dr Kary nebo Cwiro, můžeme se těšit i na další spolupráce?

Kousek: Ano, to je jeden z našich marketingových taktik (smích) a důvodem je v další řadě i stylová různorodost, což je cílem týhle kapely. Dr. Kary z Fast Food Orchestra – reggae, Cwiro z ex-xXXx – metalcore … Takže POJĎ SÍÍÍ …

Matthew: … a Žántí a moje koule (smích), parádní kytarová balada. Až se nám podaří nasbírat treky i na další desku, můžete se znovu těšit na několik feateringů, něco už máme rozjednáno, uvidíme, jak to všechno klapne!

 

 

Je známo, že s texty vám pomáhá Radek, frontman kapely Jaksi Taksi, kdo u vás skládá hudbu?

Jasnačka, jsme rádi, že jsme na Radka natrefili, kapele Loco Loco dává lidskou tvář a oživuje našimi texty v trekách náš názor a pohled na život. I jeho názory se slučují s našimi, takže parádní spolupráce. S Radkem spolupracuje na textech Kousek, který témata usměrňuje k přesnější vizi kapely.

Kousek: Dost zjednodušuju, nechce se nám pamatovat tuna textů (smích). Občas Radek napíše text celý, občas vymyslím třeba nápěvek refrénu, a na to téma se dál text rozvíjí v Radkovi „dílně“ ☺. Hudbu dělám já, je to asi nejrychlejší. (smích)

Matthew: Vokály potom lámeme s Kouskem ve zkušebně nejdříve do svahilštiny, pak přezpíváme do češtiny a když je čas, tak vostře na finál verzi skladby.

 

Objedete celkem 15 míst… Víte kolik najedete s kapelou kilometrů?

Matthew: 4563km … komu by se to chtělo počítat ☺

Kousek: … snad si na ten benál vyděláme …

Matthew: … ty pořád prachy …

Kousek: … koko….

 

Většina kapel si vybere na tour spřátelenou kapelu a tak spolu stráví celý podzim. Vy budete mít po svém boku nespočet kapel, podle čeho jste kapely vybírali?

Podle klíče, který vám nemůžeme prozradit, to je naše výrobní tajemství. Rozhodně ale s námi vždy zahrají místní bandasky. Jak jsme kapely vybírali vám ale neprozradíme.

Kousek: Jaksi Taksi s námi v Praze zahrají na základě Radkových textů, to bude křest, to se hodí. Radek nás i pokřtí ☺

locoloco_03

Zdroj: archiv kapely_Loco Loco

 

Hrajete screamo-rock, přeci jen není to v ČR nejpočetnější skupina kapel. Myslíte, že je to spíše plus nebo mínus?

Stylově se nejak nevyhraňujeme, ale protože nejen na Bandzone je nutný vyplnit tuhle kolonku, máme tam rock screamo. Pokud bychom měli říct, jaký hrajeme styl, tak obecně řečeno je to ragga-rock-hop-screamo. To jsou „věci“, který tam chceme (smich).

Matthew: Jde o písně, ne o styl, předpokládám.

 

A teď něco pro fanynky. Kdo je v kapele největší fešák a kdo největší srandista☺?

Podle toho, jak se zrovna vyspíme, někdy se po ránu podaří dobrej účes Matesovi, někdy Kouskovi, někdy perlí s fórama Domino, někdy zase Alan.

Kousek: Srandista je asi Matthew, ale jen cestu na koncert, zpátky chrápe … (smích)

Matthew: Kousek se snaží, ale … Alan má dobrou prupovídku, když popíjíme před koncertem, že prý „Dáme si panáčka, abychom ztratili plachost!“ (smích)

 

Vzkaz pro čtenáře hudebního serveru i-klik.cz:

Nevolte komunisty ☺