PROUDY 2013 – multimediální festival propukne v pátek!

Multimediální festival PROUDY 2013 rozproudí Výstaviště v pražských Holešovicích již tento pátek 27. září 2013 v 15:00 a díky částečně zastřešenému areálu potrvá až do sobotního rána. Druhý ročník festivalu představí nejen aktuální trendy v oblasti multimédií a žhavé technologické novinky, ale nabídne i bohatý hudební program.

 

V sekci festivalu nazvané PROUDY Interactive si návštěvníci budou moci vyzkoušet nejnovější produkty ze světa technologií (například Samsung GALAXY Note 3 nebo GALAXY Gear), vyřádit se v herní zóně, shlédnout jedinečnou holografickou projekci, seznámit se s nejlepšími českými startupy, získat kontakty v HR zóně, prohlédnout si originální roboty či nejrychlejší české univerzitní formule a natočit si pivo pomocí mechatronické sprchy. „Jsme moc rádi, že naši studenti mohou prezentovat veřejnosti technologické novinky, jako je například mechatronická sprcha, v interaktivní části festivalu PROUDY 2013 zábavnou formou. Na sprše je možné velice přesně nastavit požadovanou teplotu vody, návštěvníci si budou moci nastavit teplotu piva,“ komentuje jednu ze žhavých novinek profesor Valášek s Fakulty strojní na ČVÚT. Během festivalu proběhne také první český YouTube Gathering, sraz fanoušků YouTube, kterého se zúčastní desítka nejúspěšnějších tvůrců, mezi nimiž zazáří taková jména jako Johny Machette.

 

V rámci PROUDY Music je připraveno mnoho hudebních vystoupení, návštěvníci se mohou těšit na koncerty Tata Bojs a Monkey Bussines, Vladimir 518, B-Complex, Hiffi and Jacob, Sundrive, LUS3 a spoustu dalších. Celou akcí je bude provázet Samsung mobilní aplikace PROUDY 2013, jejíž součástí je i speciální funkce Filmařská, pomocí níž diváci natočí klip k nové písničce skupiny Tata Bojs.

Co o funkci Filmařská říkají sami Tata Bojs, zjistíte zde:

 

Letošní ročník multimediálního festivalu PROUDY 2013 mění oproti tomu loňskému místo konání, uskuteční se v pátek 27. září od 15:00 na Výstavišti v pražských Holešovicích. Součástí areálu bude 5 hudebních stagí a interaktivní technologický park, zázemí poskytne až 25 000 diváků. „Městská část Praha 7 velmi intenzivně podporuje zajímavé akce pro občany. Jsme rádi, že mezi ně patří i multimediální festival PROUDY 2013. Výstaviště Holešovice nabídne návštěvníkům během celého pestrého programu festivalu komfortní zázemí,“ doplňuje Daniel Štěpán, místostarosta Prahy 7.

 

V rámci festivalu se také budete moci těšit na vyhlášení výsledku „Souboje esemesek“ Andreje Babiše s jedním ze spoluzakladatelů festivalu Tomášem Gavlasem. Více se dozvíte zde:

Samsung mobilní aplikaci PROUDY 2013 si můžete stáhnout zde: ; https://itunes.apple.com/cz/app/proudy-2013/id710401060?mt=8

 

Festival PROUDY 2013 se koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy a rektorů ČZU, ČVUT, VŠE, VŠCHT.

Více informací naleznete na www.proudy.org

 

Vstupenky na akci je možné zakoupit na http://www.ticketpro.cz/jnp/festivaly/vicezanrove/1139094-mezinarodni-festival-proudy.html