FOTO: Jeleni prodloužili jízdu!

Minulý týden, byl v Lucerna music baru opravdu „Nabitý“. Vystupovala tam jedna velká parta a hned tři dny za sebou. Přesněji to bylo 10,11 a 12 prosince. Všechny tyto dny, byly beznadějně vyprodané a kdo jiný, by to mohl být, než početná a energická skupina JELEN. Rozhodli se, prodloužit své velmi úspěšné Turné „ Půlnoční vlak Michala Tučného“ v menších klubech s názvem „Půlnoční vlak 2019“

 

My jsme byly na druhém dnu jejich „Jízdy“ a to 11. Prosince. Hned ze startu, se představila Martyho Banda. Je jich pět, pochází z Kutné Hory a mají už za sebou pár menších koncertů. Jejich inspirací pro tvorbu je právě skupina JELEN a proto jako před-kapele to opravdu sedlo. Nedávno vydali debutové EP Argonaut a nám písně představili.

 

Další členkou turné byla velmi nadaná Tereza Balonová. Už se skupinou JELEN absolvovala turné minulý rok a to bylo pro ni, velmi zásadní. Tereza se sama doprovází na kytaru, ale jak sama říkala tak vždycky chtěla mít svou kapelu. Jelikož by nejradši, jako nadaná muzikantka, hrála na všechny nástroje v kapele, vyřešila to po svém. Je sama sobě kapelou a hraje na všechny nástroje s pomocí looperu. A že jí to opravdu vyhovuje. Na podiu byla sebevědomá a každou ze svých šesti představených písní uměla prodat a bylo vidět, že jí to náramně sedí. Představila nám například „PO STOPÁCH“ „DENISO“ nebo „ZÁSADNÍ DEN“.

 

Po Tereze začali uklízet veškerou techniku. Z podia zmizely kabely a zůstaly jen kytary a kopák. Na řadu přišla dlouho očekávaná skupina JELEN. Tato skupina se skládá ze sedmi členů a v lucerně bylo opravdu plno. Už z předešlého dne byli nabití energií a bylo to vidět. Připravili si pro nás zhruba 20 písniček a pár překvapení. Začali svojí tvorbou například „Nebe nad Prahou“ „Jehnědy“ a „To světlo jsi TY“. Co mě opravdu fascinuje je to, že každý člen skupiny dokáže zastat potřebný nástroj. Viděli jsme piáno, kytary, kopák, trubku, a neobvykle i malou a velkou harmoniku a benžo. Fanoušci při jejich show nepostávali na místě, ale tleskali a skákali a skupinu v tom opravdu nenechali.

 

 

Ne nadarmo se turné spojuje s Michalem Tučným, jejich další písničkou byla na podium pozvaná Míša Tučná. Dcera opravdové legendy a další písničky byly inspirovány právě tvorbou jejího Táty v kabátu JELENŮ. Začali s písní „POVĚSTE HO VEJŠ“ nebo „ABYCH TU ŽIL“.

 

Posledním členem, který ke skupině JELEN už asi neodmyslitelně patří, je Kateřina Marie Tichá. Ta tento super koncert parádně doplnila, jak mělo být. Kateřina se skupinou zpívá už několik let a velmi jim to sedí. Představili nám písničky „CO BYLO DÁL“ „SLUNOVRAT“ „ MARS A VENUŠE“ a další.

 

 

I když jsme byli na jednom ze tří koncertů, troufnu si říct, že tak jak byl parádní ten náš koncert, tak byly i ty ostatní. Skupina JELEN těmito koncerty zakončila turné pro rok 2019 a ve velkém stylu. Každou minutu večera nám zaplnili a musím říct, že doufám, že jsem tuto skupinu neviděla naposled. Mohu doporučit všemi deseti kdo, má rád energii a nerad na koncertě stojí na jednom místě.