FOTO: Předvánoční „BORDEL“ s DYMYTRY

19. prosince, to je den, kdy už většina lidí nakupuje poslední dárky nebo chodí na večeře s příbuznými. My ho ale strávili jinak, zajeli jsme do O2 Universum na pořádný metalový nářez od DYMYTRY na Revolter Tour 2019.

 

Jak to tak bývá, DYMYTRY měli na svém koncertě hosty. Tento večer na nás čekaly hned dvě předkapely. Na startu se nám představila kapela Černá, která je na scéně pouhých ¾ roku a pod křídly DYMYTRY se snaží metalu zapsat do paměti. Začali s písničkou NE! Nechci a pokračovali se členem kapely DYMYTRY písničkou Továrna na vzpomínky a jedna z posledních byla Z popela staví se líp.

Další předkapelou byla už dle fanoušků a jejich reakcí více známá a oblíbená kapela TRAUNTENBERG. Při jejich vystoupení má člověk nejprve pocit, jako by navštívil divadlo pro děti. Kulisy a oděvy kapely, tomu hodně nasvědčují. Ale je to pouze jejich image. Příhodně k názvu kapely kostými prostě sedí a žádná pohádka to nebyla. Trauntenberg mají i uzpůsobené písničky ke svému názvu, a proto jsme v jejich setlistu mohli slyšet písně jako Pyroman Roman, Anička, Kejklíř nebo Selka. Jednu také s nimi zazpíval frontman kapely DYMYTRY, Pan Pilous. Na závěr nás kapela pozvala na svůj koncert, příští rok v listopadu 2020 se chystají do Pražské Lucerny.

Po dvou vydatných předkapelách nastoupila hlavní hvězda večera, na kterou všichni evidentně čekali. Padla opona a za ní DYMYTRY. Začali písničkou REVOLTER, v textu písně kapela nabádá „udělejte bordel“, fanoušci nezklamali a bordel opravdu předvedli, jak se patří. Tento koncert byl poslední zastávkou stejnojmenného Tour. Celým večerem nás provázely ohně a metalová atmosféra, ruce nahoře a skákání fanoušků. Pokračovali další písničky jako Media nebo Komu zvoní hrana. Během koncertu přišel na pódium člen kapely ARAKAIN, který sdělil že nová deska se během 10 dnů stala platinovou! Poté nás čekalo cca 3 minutové solo bubeníka a nakonec překvapení v podobě dobré věci. Kdo by to byl řekl, že kapela která si zahrává s ohněm, udělá radost dětem z nadace Avalone, která  pomáhá dětem s popáleninami. DYMYTRY si udělali společnou fotku se všemi fanoušky, jak slíbili. A dál už pokračovali v koncertu.

Koncert plný metalu, hostů a opravdu výborné atmosféry hlavně díky silné základně fanoušků…