Ida Kelarová pokřtila album Šunen Savore

Čtvrtý a poslední večer jazzového festivalu Mladí Ladí Jazz se nesl v duchu kombinace romských a latinsko amerických rytmů. Zpěvačka Ida Kelarová a její kapela Jazz Famelija pokřtili 3. května nové album Šunen Savore (Poslouchejte všichni) v pražském Lucerna Music Baru. V rámci večera vystoupila také kapela Kikina B, vítěz soutěže Jazzfruit.

Mladá formace Kikina B se nenechala zahanbit a plně využila možnosti (před)kapely dostat návštěvníky festivalu do správné nálady. To se jim rozhodně povedlo, jejich hudbu bych definovala jako něco mezi grooveovou pohodičkou a říznou kytarovkou. Bylo to svěží a nakopávací, takříkajíc. Po vystoupení obdržela Kikina B šek na 35 tisíc korun, které získala na natočení debutového alba. Zároveň byl vyhlášen vítěz soutěže o design platební karty Era, která probíhala po celou dobu festivalu Mladí Ladí Jazz.

Pak už nastoupila legendární Ida a po vřelém uvítání předvedla, že „na to pořád má“. Během večera přizvala Kelarová na podium mnoho hostů, ať už to byla bývalá členka kapely, zpěvačka Marie Duždová, mladí talenti (například pozounista Štěpán Janoušek) nebo světoznámý akordeonista Lelo Nika. Všichni tito hudebníci – a mnoho dalších- právě na zmíněném albu spolupracovali, během koncertu, který trval bezmála tři hodiny, mohli ale fanoušci zaslechnout i starší kousky. Atmosféra byla neuvěřitelná, obecenstvo se odvážně rozvlnilo už během prvních písní. Lépe než slova ji popíšou fotky Šimona Štrby, které si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

 

Foto: Šimon Štrba

 

Mladí Ladili 3. května jazz naposledy – takže, zase za rok!