I-Klik doporučuje: Polar

foto: archiv_Polar

 

Uběhl další lednový týden a je tu další díl „i-klik doporučuje“. V této rubrice vám každý týden představujeme jednoho talentovaného, méně známého, zahraničního interpreta. Výběr prochází napříč všemi styly a žánry.

 

Na dnešní díl výrazně přitvrdím. Zavítáme totiž do temných vod hardcoru. Představuji vám kapelu POLAR.

 

Tahle 5-ti členná banda pochází z městečka Guildford na jihu Anglie. Hrají metalcore/hardcore v klasickém britském provedení. Od svého založení v roce 2009 prošli viditelným vývojem. Na svém kontě mají zatím 3 EP. Za zmínku stojí to poslední, Inspire Create Destroy, což jsou také názvy jednotlivých songů. Ovšem jejich debutové cd s názvem Shadowed by Voltures je již nahráno a čeká na své vypuštění 10. února. Z připravovaného CD je zatím i poslední singl Glass Cutter, který přihazuju dole k poslechu.

Na téhle kapele mě zaujala hlavně propojení jednoduchosti a syrovosti, a také silné části s dobrým textem. Jediný mínus je řev, na který si posluchač musí zvyknout.

 

Polar se v Čechách předvedli zatím jen jednou jako předkapela Funeral for a Friend na jejich říjnovém vystoupení v 007. Můžeme jen doufat, že k nám tento rok znovu zavítají se svojí novou deskou.

 

Zatím poslední singl Glass Cutter:

 

Pokud vás kapela zaujmula, neváhejte si jí přidat na fb:

https://www.facebook.com/thispolarnoise