I-Klik doporučuje: RED FANG
6.2.2014
14.00

foto: archiv_Red Fang

 

Máme tu další díl „i-klik doporučuje“ . V této rubrice vám každý týden představujeme jednoho talentovaného, méně známého, zahraničního interpreta. Výběr prochází napříč všemi styly a žánry.

 

Dnešní kapela je zástupce amerického dřevorubeckého stoner rocku. A rozhodně to nejsou žádný uhlazení mladíci. Vážení čtenáři, kapela RED FANG.

 

Tahle 4 členná banda je z amerického Oregonu. Jak už jsem naznačil, jsou typickými představiteli stoner rocku.

A co že to vlastně je? Tenhle styl frčel hlavně na začátku 90. let. Snad se nikoho nedotknu, když řeknu, že tuhle vlnu nikdo z nás naplno nezažil. Vyznačuje se silnými basovými riffy a „zahuleným“ zvukem kytary. Stejně tak, jako syrovostí hudby s psychedelickými prvky.

 

Kapela samotná se jeví spíše jako pozůstatek této doby, hrají od roku 2005. I když do svého stylu dali značnou dávku inovace, klasická syrovost a přímočarost zůstala. Na svém kontě mají 3 desky. Ta poslední z minulého roku nese název Whales and Leeches.

Objektivně přiznávám, že tahle banda není moc na domácí posezení u knížky. Jejich pravé kvality člověk docení až s pivkem v ruce na živém vystoupení. A to není daleko.

Red Fang zavítají do Prahy již za pár dní, ve čtvrtek 6. února. Konkrétně do pražského Futura. Kapela samotná na živém vystoupení neuznává limity, tak se nebojte a doražte na tuhle pravou rock’n’beerovou párty.

 

Odkazy:

FB událost: https://www.facebook.com/events/538304892923313/

Oficiální stránka kapely na FB: https://www.facebook.com/redfangband

 

Jedním z velkých plus Red Fang jsou jejich videoklipy. Každý má nějaký neotřelý příběh, který jste ještě neviděli. Mě osobně dostal jejich poslední k songu Blood Like Cream, jehož neustálým opakováním sem se k téhle bandě vlastně dostal.