I-Klik doporučuje: Our Last Night
11.2.2014
12.00
12.00
12.00

foto: archiv_Our Last Night

 

Další „i-klik doporučuje“ je tu! V této rubrice vám každý týden představujeme jednoho talentovaného, méně známého, zahraničního interpreta. Výběr prochází napříč všemi styly a žánry.

 

Na tento týden jsem si vybral kapelu, o které možná již mnoho z vás slyšelo a která se dá považovat za kapelu hotovou. Přesto je stále velmi mladá a dá se o ní prohlásit, že je také supertalentovaná. Dnešní díl bude o Our Last Night.

 

Tahle americká post-hardcorová skupina vznikla už v roce 2004. Po dvouletém hledání se začala doopravdy fungovat až v roce 2006. O rok později se jich již ujalo vydavatelství Epitaph Records a vyslalo je na jejich první tour. V té době bylo zpěváku Trevorovi pouhých 13 let.

 

V roce 2008 nahráli první dlouhohrající album „The Ghost Among Us“ a jejich hvězdička začala pozvolna stoupat. Dostali se na tour s From First to Last a We Came As Romance a pomaličku začali pracovat na své druhé studiovce. Ta vyšla v roce 2010 a nese název „We Will All Evolve“. S ní přišli další tour se zvučnými jmény už i mimo státy. O 2 roky později přišlo album „Age of Ignorance“, které mnozí fanoušci považují za jejich nejlepší počin. Ale také viditelná změna v projevu celé kapely.

OLN podstatně vyměkli a začali sbírat úspěch přes akustické verze jejich písní, ale především písní popových interpetů. V roce 2013 vydali 2 EP, které financovali sami a s podporou fanoušků.

Na tom prvním „A Summer Of Cover“ najdeme, jak název napovídá, samé covery. To druhé „Oak Island“ si nechali na konec roku. Pro mě je nejlepší z celé jejich tvorby a velmi oceňuji, že se dostali ze spárů labelu a album si nahráli sami. Odměnou za jejich snažení je slyšitelná hudební nezávislost a také originální projev.

 

Na kapele samotné mě zaujala až jejich poslední tvorba a hlavně jejich perfektní covery, kterými si vydláždili cestu do srdcí mnoha fanoušků, včetně mě. A také musím vyzdvihnout takřka bezchybný zpěv frontmena Trevora.

 

V současné době jedou evropské tour a jednou z jejich zastávek bude i pražský klub Futurum. Koncert se uskuteční v úterý 11. února. Společně s OLN vystoupí kapely Secrets a Empires Fade. Koncert pořádá Conspiracy Concerts.

 

Časový harmonogram:

19:00 – otevření klubu pro veřejnost

19:30 – EMPIRES FADE

20:15 – SECRETS

21:15 – OUR LAST NIGHT

22:30 – konec živé produkce

23:30 – uzavření barů

 

FB event: https://www.facebook.com/events/179962225537036/

FB Our Last Night: https://www.facebook.com/ourlastnightband

 

Na závěr přidávám jejich aktuálně poslední cover od Kate Pery „Dark Horse“: