Hradecký Majáles 2011 – G2 stage! (fotoreport)

Tak letošní první open air je za námi. 22.4. se v Hradci Králové uskutečnil první ze série Majálesů 2011 a my byli při tom! Na akci vytoupily kapely Chinaski, Skyline, UDG.. Nyní přinášíme fotoreport z G2 stage, kde se předvedli Fast Food Orchestra, Xindl X, Charlie Straight nebo Memphis. Příjemné počtení!

Jako první nás přivítala studentská hradecká kapela Memphis. S nelehkým postem první kapely se vypořádali více než dobře. Kluci přilákali nejen své (stálé) fanoušky, ale taky první návštěvníky Majálesu, kteří si podle úsměvu a pohupování do rytmu nemohli na kapelu Memphis stěžovat. Kluci zahráli i pomalou píseň The One, ke které si sami natočili videoklip.

Po čtyřech charizmatických hoších, přišla na řadu další studentská hradecká kapela, v podání tří mladých dívek – SWEET ZONE. Ty přivábily diváky nejen svým hraním a zpěvem, ale také díky své mediální známosti, kterou získaly účastí v Československo má talent. Děvčata nás, i přes svůj relativně nízký věk, překvapila svou rockovou duší a jistě potěšila nejednoho rockera.

Další na pódium vystoupil lehce kontroverzní Xindl X, který vystoupil bez své kapely, jen on a jeho kytara. Zazpíval, jak méně známe písně, tak samozřejmě neopomněl ani na rádiovou „odrhovačku“ Láska v housce, při které se rozezpíval snad každý divák.

Lehce po šesté přišli na řadu Fast Food Orchestra, kteří díky svému mnohočetnému obsazení měli co dělat, aby se na podium naskládali. I přes nelehký uděl od pořadatelů, se s tím pánové poprali na výbornou a diváci to jistě uvítali, jelikož za jejich početné obecenstvo by se nemuseli stydět ani na velké stagy.

Pravé SKAmeny vystřídali krasavci z Charlie Straight. Tito třinečtí hoši jsou nejen velice pohlední, ale taky úžasní hudebníci. Zpěvák, Albert Černý, zaujmul nejednoho posluchače svou dokonalou angličtinou, ale také svou energií. Vždyť on vylezl na reprobedny, posléze skočil před fanynky, které mu to oplatily neuvěřitelným jekotom.

Jako poslední kapela se představili brněnští Midi Lidi. Ti nám předvedli perfektní elektro show. Dokonalé atmosféře přispěla i příjemná tma a učastníci Majálesu si při nich mohli oddechnout po tak slunečném a horkém dni.

Za report děkujeme Mirce Doušové!