Hradecký Majáles 2011: T-music stage (fotoreport)

Jeden z prvních letošních open air festivalů je za námi. 22.4.2011 proběhl v Šimkových sadech v Hradci Králové první ze 4 festivalů Majáles 2011. My tam byli a přichystali jsme si pro vás fotoreport z celé akce! Fotoreport z malé stage, tedy G2 stage si můžete prohlédnout zde! V tomto článku Vás čeká reportáž z hlavního pódia, T-music stage, kde vystoupili např. Chinaski, Sto Zvířat nebo Skyline!

Kapelou, která kolem 15:00h. otvírala Majáles na této stagy, byli ústečtí UDG. Kapela před nedávnem vydala své první DVD, které natáčela v šapito cirkusu. Na Majálesu, ač měli nevýhodu první kapely, měli fanoušků víc než dost. Předvedli skvělou show, jak je jejich zvykem a již takhle „brzo“ dokázali bez problémů dav pod pódiem rozskákat!

Kolem 16:15 se rozezněly tóny trubek a saxofónů, které ke SKA hudbě rozhodně patří. Na pódium totiž nastoupila kapela TleSKAč. Styl SKA je na letošních Majálesech zastoupen výbornými kapelami a Tleskač jednoznačně patří mezi ně. Svými hity Nafoukanej chlapeček nebo Doktroka práv rozhýbali všechny návštěvníky festivalu.

Klenotem mezi vystupujícím kapelami na letošních Majálesech je dozajista Vypsaná Fixa, která přišla na řadu následně po TleSKAčích. „Fixa“ patři mezi nejoblíběnejší kapely u nás a to také bylo vidět na publiku a atmosféře, která pod pódiem panovala. Lidé se upřímně bavili a fanouškům v prních řadách vůbec nevadilo, že jsou „drceni“ o zábradlí, uživali si to!

Zástupce electro a taneční hudby jsou pražstí Skyline. Energie, která z nich při vystoupení sálá, se nedá jen tak přehlídnout. Kluci v čele s Markou Rybin „kalí „takovým způsobem, že občas nechápu, jak to můžou bezmála hodinu zvládat!

Další SKA zastupující kapelou je parta několika „zvířat“ Konkrétně jich je Sto. Kapela hrála průřez svých nejznámněšjích hitů a byla za to značně obdarováná aplausem publika.

Vrcholem Hradeckého Majálesu byla kapela Chinaski. Většina Majálesových návštěvníků se sešla na konci pod jedním pódiem právě na tuto kapelu. Atmosféra byla výborná. Všichni si kapelu uživali, někteří značně společensky unaveni, někteří jen pro, že jsou to prostě Chinaski!

Při pauzách mezi vystoupeními, se lidé mohli zabavit v Gambrinus „městečku“, kde bylo pro ně připraveno spousta atrakcí. V areálu bylo také dostačující množství stánků s občerstvením. Na Majálesu byl také vyhlášen Král Majálesu, jak je již zvykem.

Shrnuto podtrženo, další ročník Hradeckého Majálesu se vyvedl na jedničku! Přejme to i festiválům v dalších městech! 29.4. Brno, 29.4.-30.4. Plzeň a 6.5.2011 Praha!