Ohlédnutí za vyprodaným Pražským Majálesem 2012!!!

Zatímco během zimních měsíců se náš studentský život topil v hektolitrech kofeinu a probdělé noci měly s pařbami jen málo společného, teď nastal čas vyjít do ulic a přivítat novou roční dobu ve velkém stylu. Právě proto je tu Majáles 2012, největší studentský festival vůbec.

 

Již 8. ročník největších oslav jara pokračuje v kurzu nastaveném minulý rok. Ještě větší majálesový průvod, větší a atraktivnější zóny jednotlivých škol, pódium pro studentské kapely, hned několik jarmarků a atrakcí. Ano, my tam byli a přichystali jsme si pro Vás fotoreport z celé akce!

 

Vše začalo majálesovým průvodem, který je tradičním prvkem majálesových oslav na rohu ulic Vodičkova a Jungmannova. Celá delegace zamířila do prosluněné Stromovky, kde už se scházeli první příchozí dobré hudby. Po pár hodinách už k hudebním stagím proudily davy fanoušků. Někteří si nejprve prohlédli areál a osvěžili se, jiní už zaujmuli svá místa před pódiemi.

 

Ono 7 stagí uhlídat je vcelku oříšek!! Ale kapelou, která to vše odstartovala kolem 14:00 hodiny byli holešovští Segment, které známe z televizní soutěže Československo má talent. Kluci to rozpálili hned na začátku a jejich fans šli do kolen. Postupně se prolínaly studentské kapely, představovali králové z vysokých škol, konaly se majálesové svatby a soutěžilo se ve velkém. Kolem 16:00 hodiny převzali žezlo ústečtí UDG. Kapela před nedávnem vydala své první DVD, které natáčela v šapito cirkusu. Ti dokázali bez problémů dav pod pódiem rozskákat! Na Gambrinus Excelent stagi rozpálili svoji show Wohnouti… Musim říct, že vidět pařit přes 10 000 lidí je něco neuvěřitelného… zazněly songy jako Našim klientům, Gramofón a jako pecka na konec Svaz českejch bohémů.

Po tomto bujarém vystoupení se na iDnes stagi rozezněly tóny trubek a saxofónů, které ke SKA hudbě rozhodně patří. Na pódium totiž nastoupila kapela TleSKAč. Styl SKA je na letošních Majálesech zastoupen výbornými kapelami jako Sto zvířat, Pipes and Pints, Polemic a Tleskač jednoznačně patří mezi ně. Svými hity Nafoukanej chlapeček nebo Doktroka práv rozhýbali všechny návštěvníky festivalu.

Jeli-libo trochu té romantiky, tak o tu se postaral písničkář Tomáš Klus, který svými songy dostal fanoušky do posledního, především to ženské pohlaví. Klenotem mezi vystupujícími kapelami na letošních Majálesech je dozajista Vypsaná Fixa, která přišla na řadu následně po Klusáčkovi. „Fixa“ patři mezi nejoblíběnejší kapely u nás a to také bylo vidět na publiku a atmosféře, která pod pódiem panovala. Lidé se upřímně bavili a fanouškům v prních řadách vůbec nevadilo, že jsou „lámáni“ o zábradlí, uživali si to! I kluci z Fixy měli taky co dělat, aby je nezasáhly létající boty!!!

O další dávku energie se postaralo slovenské složení a to Horkýže Slíže, jejichž písně dovedly fans ke zbláznění. Při západu slunce se na podiu objevili, no jak je známo, v jejich oblečcích Monkey Business. Matěj Ruppert a Tonya Graves předvedli show, která doslova zvedala fanoušky ze židlí.. Nejvíc se pařilo na píseň “ Who killed My libido“.

Vrcholem Pražského Majálesu byla kapela Nightwork. Většina majálesových návštěvníků se sešla na konci pod jedním pódiem právě na tuto kapelu. Atmosféra byla výborná. Všichni si kapelu uživali, někteří značně společensky unaveni, někteří jen proto, že jsou to prostě Nightwork!

 

Při pauzách mezi vystoupeními, se lidé mohli zabavit v prostorách areálu, kde bylo pro ně připraveno spousta atrakcí. V areálu bylo také dostačující množství stánků s občerstvením. Na Majálesu byl také vyhlášen Král Majálesu, jak je již zvykem.

Shrnuto podtrženo, další ročník Pražského Majálesu se vyvedl na jedničku! Další oslava studentského života proběhne již 11.5. 2012 v Brně – Komárov https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/208577149162622/

 

foto z akce…

Foto: Aleš Hrubý, Nikola Myšková