Brněnský Majáles: Komárov v zajetí prachu a ve znamení boje o Flédu!

Oslava studentského života… Majáles! Již každoročně pro nás pořadatelé oficiální vlny Majálesů připravují ten nejlepší program-špičku české a slovenské hudební scény. Ani letos tomu nebylo jinak! Brno tuto vlnu zakončilo 11.května!

 

Na billboardech jsme to viděli jasně. Headlineři Nightwork v čele s Vojtou Dykem nebo slovenští Horkýže Slíže. Ten, kdo ovšem vzbudil největší vlnu úspěchu, byl mladý, sympatický písničkář Tomáš Klus. Dobyl srdce přítomných fanynek, na pódiu si při jeho skladbě Pocity zatančily tři páry a všechny přítomné, jak je jeho zvykem, pobavil. Také na fotografii s ním se stály fronty delší, jak na pívo.

 

Ale nejen Tomáš Klus sklidil velkou podporu od publika. Skáčkoví Fast Food Orchestra nebo Polemic předvedli skvělou show, kdy bylo skoro nemožné jen stát a poslouchat. Boky se vlnily většině, před pódiem, přítomných! I Skyline přenášeli mezi diváky spousty energie.
Něco pro punkové nadšence přišlo s příchodem Vypsané fiXy nebo slovenské legendy Iné Kafe! Vroucí pogo nebylo samozřejmě vyjímkou a hity jako Ráno nebo Spomienky na budúcnosť si zpíval každý! I Tata Bojs, s hlavním zpěvem za bicíma, si určitě pochvalovali zpěv fanoušků, hlavně při písni Opakování!

 

Opravdu milé bylo, že většina kapel, které na Majálesu vystupovaly, intenzivně podporovaly klub Fléda, k jehož zavření má dojít.

 

Hudební program nabízel nejen známá jména. Celá jedna stage patřila studentským kapelám o jejichž vystoupení jste mohli sami rozhodnout na oficiálních stránkách Brněnského Majálesu.

 

To, že Majáles není jen o muzice, svědčil i bohatý doprovodný program. Mezi hudebními vystoupeními také soutěžily vybrané školy o titul Krále Majálesu, který nakonec připadl zástupci Mendelovy Univerzity. V areálu probíhaly i svatby, kdo chtěl mohl si se svojí drahou polovičkou odnést domů oddací list, který ovšem platil jen daný den Majálesu. Svatby se konaly ve velkém stylu se vším, co k tomu patří-závoj, květina, polibek…

 

Celý Majáles ovládala pohoda, velkou výhodou bylo počasí, které se opravdu vydařilo. Ale i to si vybralo svou daň-pogující, skákající či jinak tančící davy zapříčinily, že se na neupraveném povrchu „zvýřil“ prach a tak se brněnský Komárov ocitl v oblacích, až prach mezi zuby křupal všem přítomným… A to i po skončení, kdy prach zaplavil i přilehlé ulice.

 

Letošní ročník je sice za námi, ale vy se můžete těšit na příští, jubilejní 10. ročník Brněnského Majálesu! Oficiální FB událost již zde: http://www.facebook.com/events/250465831727454/

 

Foto z akce…