Festival Votvírák letos s celou řadou novinek!
15.6.2012
10.00
10.00
10.00
16.6.2012
10.00
10.00
10.00

15. června v odpoledních hodinách se otevřou brány festivalového areálu na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích a současně s tím začne v pořadí již šestý ročník multižánrového hudebního festivalu Votvírák.

 

Oficiální otevření letní festivalové sezóny, jak je také Festival Votvírák organizátory i svými příznivci nazýván, letos návštěvníky opět v mnoha směrech překvapí. Zaměření Festivalu na českou a slovenskou hudební scénu, a žánrově především na oblast rocku, popu a hip hopu zůstává sympaticky zachováno, kromě osvědčených stálic hudebního nebe se představí také několik nových jmen, které si možnost vystoupení na Votvíráku museli vybojovat u fanoušků Festivalu v soutěži Votvírák Talent.

 

Páteční hudební program festivalu je zaměřen především na klasické festivalové publikum, každé podium Festivalu se věnuje, tak jak jsou návštěvníci Votvíráku zvyklí, převážně tomu svému žánrů. Oproti loňskému roku pak navíc přibyla další hudební stage nazvaná podle partnera Festivalu HelpMusic stage. Ta je zaměřena zejména na mladé kapely a menšinové žánry.

Fanouškům se v pátek na Festivalu představí třeba čerstvý držitel Andělů a dnes asi v českém éteru nejhranější tuzemská kapela skupina Mandrage, Mňága a Ždorp, skvělí šoumeni Jiří Macháček a Mig 21, Sto zvířat se svojí „zvířecí“ muzikou, oblíbení UDG, populární skupina Tleskač a vůbec poprvé také Václav Neckář. Rock a punk bude znít festivalovým areálem opravdu naplno, letos „třicetiletou“ skupinu Arakain na podiu postupně vystřídají Harlej, Škwoři, NVU, Doga nebo Alkehol. Těšit se můžeme také na hosty ze Slovenska – vynikající skupinu Desmod nebo na Blue effect.

Hip hop stage rádia Spin nabídne především unikátní novinku a v Čechách v tomto rozsahu ještě nikdy nerealizovaný projekt „živého hraní“ kapely Livě band, která doprovodí hned šestici vystupujících ( Majka Spirita, Prago Union, Moju Reč, Vec, Mc Gey nebo Champion Sound ). Přípravu kapely na takto náročný projekt můžete průběžně sledovat na festivalovém webu.

V nově zřízené HelpMusic stage ve festivalovém stanu se pak můžeme těšit na vystoupení tradičního účastníka festivalu Votvírák Báry Zemanové nebo kapel Volant, Ticho de pre Cupe či Crossband. Na jejich vystoupení naváže rockotéka rádia Hey, kterou ukončí až svítání.

 

 

V sobotu bude Votvírák opravdu rozmanitý, na své si dozajista přijdou i hudební pamětníci nebo ti fanoušci české hudby, kteří na festivaly běžně nejezdí. Na Centrální stage hlavního partnera Festivalu společnosti Tonava totiž vystoupí ve své jubilejní padesáté sezóně nestárnoucí Petr Janda se skupinou Olympic. Skupina Chinaski zahraje lineup sestavený v hlasování fanoušků pouze pro Votvírák 2012. Nový projekt představí Lešek Semelka. Mladší hudební generaci pak budou reprezentovat především Charlie Straight a objev roku kapela Goodfellas. Také rocková stage Festivalu bude ve znamení „souboje generací“. Ine Kafe, Rybičky 48 nebo třeba skupina Segment se zde budou střídat s legendárním Visacím zámkem nebo skupinou Citron. A ve festivalovém nonstop stanu se představí Xindl X, Petr Bende, Juicy Freak, Five O´Clock Tea nebo písničkář Pokáč. A spolu s nimi Jaroslav Uhlíř či kapela, která se jmenuje sice skromě, ale výstižně – Legendy.

Hip hop stage rádia Spin nabídne v sobotu velký návrat Lipa, skvělého Bonuse či Sodomu Gomoru, mající již na loňském Votvíráku u publika obrovský úspěch. Spolu s nimi se v sobotním programu představí i Oliver Lowe, Strapo či Tafrob. A po vystoupení Gramo Rokkaz přijde projekt Ty nikdy label showcase asamozřejmě také Ektor.

 

K dobré náladě návštěvníků festivalu každoročně přispívá rozmanitý sortiment občerstvení. Pro letošní rok organizátoři opět obohatili festivalovou nabídku, svou premieru na Votvíráku bude mít společnost KFC, pivo z Plzně bude nabízeno včetně všech novinek ( tedy i piva s netradičními příchutěmi nebo Frisco), na krásné bary a kavárny s vynikající kávou Vás bude lákat společnost Coffee&Co. V historicky největším festivalovém stanovém městečku, jehož služby budou moci využít návštěvníci Festivalu letos zdarma, bude každé ráno pro všechny ubytované připravena ke koupi čerstvá snídaně. Majitelé VIP vstupenek budou zase moci ve VIP stanu koupit veškeré občerstvení ve zvýhodněné cenové relaci.

 

Festival Votvírák nabízí svým návštěvníků pravidelně i různorodý doprovodný program. Tradiční pouťové atrakce a adrenalinové campy letos doplní i opravdové sportovní klání. V rámci festivalu se totiž uskuteční také paintbalový turnaj – třetí kolo české ligy paintbalu a současně i mezinárodní paintbalový turnaj.

 

V rámci akce Čistý festival, jenž je tradičně realizován ve spolupráci se společností Mamiart, bude rozšířen počet míst, kde bude možno třídit odpad. Na Festivalu Votvírák je každoročně vytříděna více než polovina veškerého odpadu.

 

Řadu dalších novinek a důležitých informací najdete na www.votvirak.cz. Jak je vidět, je i letos spousta skvělých důvodů, proč být 15. nebo 16. června v Milovicích na Festivalu Votvírák.

 

Vstupenky na Festival můžete zakoupit v předprodejní síti společností Ticketstream a Ticketpro.