SLET ČARODĚJNIC NA LADRONCE!
30.4.2011
15.00
15.00
15.00

V pražském parku Ladronka se každoročně slétají čarodějnice z celého kraje. Na nejzábavnější slet a největší oheň v Praze vás již pošesté zve Městská část Praha 6. S tradičními oslavami jara je spojený program plný her, soutěží, koncertů, divadla, tance a opékání špekáčků.

Největší oslavy pálení čarodějnic v Česku se opět konají poslední dubnový den v pražském parku Ladronka. Vstupné na celou akci je zdarma. „Také letos čeká na návštěvníky pestrý kulturní a sportovní program, soutěže, workshopy i odpočinkové zóny s občerstvením. Překvapením pro všechny návštěvníky bude slavná škola čar a kouzel v Bradavicích z příběhů Harryho Pottera,“ říká starostka Městské části Praha 6 Ing. Marie Kousalíková. Program začíná tradičním závodem malých čarodějnic a čarodějů na kolečkách. Stačí si přinést brusle nebo kolo a mít čarodějný kostým. Pokud se nestihnete nalíčit již doma, náš čarodějný salon šerednosti je vám po celý den k dispozici.

Krásné, šeredné i strašidelné bytosti se mohou přihlásit do soutěže Miss čarodějnice, volba bude probíhat ve dvou věkových kategoriích a vyhrát můžete třeba horské kolo AGANG. Kdo má pocit, že jeho vizáž zaslouží ocenit i před sletem, může se již nyní přihlásit do internetové soutěže o čarodějný i-ksicht na www.carodejnicenaladronce.cz. Výherce získá digitální fotoaparát OLYMPUS, s nímž bude moct kouzlit podle libosti.

V parku Ladronka se nabízí také celá řada dílen. V bradavické škole magie se děti mohou naučit některé z kouzel Harryho Pottera. V astronomické věži budou společně s profesorkou Tryloniovou věštit z vlastních barevných obrázků, na hřišti si s madam Hoochovou zahrají famfrpál a s profesorem Snapem vyrobí vlastní „lektvar“. Navíc si vytisknou svoji fotografii coby hledaného uprchlého vězně z Azkabanu, nebo si prohlédnou skleník profesorky Prýtové plný mandragor a ďáblových osidel.

V čarodějné dílně si zase můžete vyrobit slaměnou loutku čarodějnice, kterou můžete spálit, odnést domů,anebo se můžete se svým výtvorem zúčastnit soutěže Vyrob si svou čarodějnici. Materiál, barvy i tvůrčí prostředí vám budou k dispozici. Velké i malé žáky, kteří chtějí ovládnout taneční sály, přivítá čarodějná taneční škola. Čarodějnice hledí i na svou kondici, sportují a baví se. Na Ladronce si můžete zahrát kroket nebo pétanque a díky největšímu mobilnímu funboxu Author obdivovat kouzelné skoky a salta na kolech na překážkové dráze. Chybět nebudou ani další sportovní exhibice, možnost zahrát si ve stanu s nintendem nebo si odnést ze sletu památeční fotografii.

Zábavné rozloučení se zimou  vyvrcholí v 18:30 slavnostním zapálením vatry, kterou zažehne starostka Městské části Praha 6 Marie Kousalíková. Špekáčky si ale můžete na ohních opékat od odpoledne až do pozdních hodin. Zpříjemní vám to kytaristé a jejich trampské písně.

Na hlavním podiu se zatím budou odehrávat taneční a hudební vystoupení. V divadelním stanu divadlo Toy Machine zahraje loutkové představení pro děti Baron Prášil. Kolem stanu najdetetvůrčí dílny žonglování, chůze na chůdách a malování masek. K tomu zahrají dvě skvělé kapely. Pražská formace Clou, jeden z největších českých objevů posledních let, se po dvou letech vrací na podia. Na Ladronce zahrají svoje hity a snad přidají i některé novinky z chystaného alba. Clou avízují, že se pustili do nových aranží, a tak se můžeme na Ladronce těšit na pořádnou dávku energické hudby. Roztančí vás také kapela Dolly Bus Band pohybující se na vlnách popu, funku i blues. Magickou filipojakubskou noc zakončí napínavá ohnivá show skupiny Fantasmagoria.

www.carodejnicenaladronce.cz

www.facebook.com/carodejnicenaladronce