Fenomén svět, okem hudebním – sněhová nadílka (4. díl)

Ačkoliv je teprve říjen, na většině míst v České republice napadla bohatá sněhová nadílka. Proto bylo téma pro tento týden vcelku jednoduché – sníh a zimní radovánky. A jak to vidí členové kapel The Rest, 35th Mayday, RABIES a Criminal Collection?

 

1. Máš z čerstvé sněhové nadílky radost?

2. Jaký je tvůj vztah k sněhu, zimě a zimním radovánkám?

 

Zděnek Strmák (The Rest)

1. Úplně nejradši bych byl, kdyby napadl všude po celé ČR. Já osobně totiž nemám rád podzim, toto roční období mě každoročně nudí, nebaví a otravuje! Škoda, že to chladné sychravé počasí nejde přeskočit rovnou do sněhu… Bohužel je fakt, že když napadne první sníh, tak je na to každoročně málokdo připraven – co se například zimních kol týče, je tedy větší nehodovost… Zatím však žádné špatné zprávy nedorazily, takže ano, mám radost.

2. Každý rok jezdím tradičně na hory. Sice ten snowboard stoprocentně neovládám, ale kopec sjedu. Spíš se mi na zimě líbí ta atmosféra zasněžené krajiny, ten čistý (horský) vzduch a v takovém případě už mi ani nevadí, že je zima. Nejlepší událost té chladné poloviny roku je pro mě jednoznačně silvestr na horách, kam se i letos chystáme s kapelou vyrazit. Zimu mám rád ještě z jednoho důvodu, a to že po ní začíná oteplení a další půlrok tepla. Často už během zimy říkáme „mmm…cítíš to jaro, jak se blíží…?“☺, ale zatím ještě ani nezačal listopad, takže to je dost předčasné ☺

 

Henny (Criminal Collection)

1. Já sníh miluju a upřímně mám radost, že už napadl. I když to občas komplikuje naše cestování s kapelou, tak je to fajn. Například i zimní sporty mě baví daleko víc, než letní. Je vždy super, když cítím takový ten přechod, že už začíná zima, podzim, jaro, nebo léto. Vybaví se mi vždy vzpomínky na to období, co jsem zažíval před rokem. Jsem rád za to, kde žiju, že se tady střídají 4 roční období. Kdyby bylo jen horko, byla by to nuda.

2. Rád lyžuju, i když jsem na to minulý rok neměl vůbec čas. Nejlepší na zimě je, když jdeme s kámošema bobovat. Vezmeme vždy slivovici, nebo nějaký punč na zahřátí. Pak se vždy vracíme domů totálně promočení, dobití a přiopilí, ale je to strašně super.

 

Vojta (35th Mayday)

1. Tak určitě mám, jen mohla přijít o trochu později. Na konci října je na mě ještě poměrně brzo…

2. Velice pozitivní! Od mala lyžuju, sjíždím svahy na skibobu atd. Prostě mám moc rád zimu,ale nesmí být příliš dlouhá.

 

Mára/Marifu – (RABIES)

1. Čau, tak sněhu si u nás na Vysočajně užijem dycky dost. Máme tu plno malejch sjezdovek, tak vezmem kytary a sjíždíme kopce mezi stromama. Když je zima, schováme se ve zkušebně a přikusujem vysočinu. Trošku nás ale s klukama sere, že máme mastný struny. Jo a taky se protahuje doba jízdy na koncerty, protože než vyjedeš od nás z města, trvá to děsně dlouho. Jedno je ale jistý, jak napadne sníh, je už tuplovaný, že zimní klubová sezóna konečně začala! Pcha cha!

2. Můj vztah k sněhu? Moje Babča dycky říkala, kolik bejvávalo sněhu, že ani ploty nebyly vidět. Tohohle bych se chtěl u nás na dědině zase dočkat. Vašek Klausů ale říká, že se nás globální oteplování netýká. Takže tu žádný razantní teplotní výkyvy nečekáme, hehe.