Fenomén svět, okem hudebním – budoucí prezident (2. díl)

Týden utekl jako voda a máme tu opět neděli a s ní naší novou rubriku Fenomén svět, okem hudebním! Pro tentokrát jsme oslovili kapely UDG, Bags a Stay Subway, co si myslí o probíhajících prezidentských kampaních. A tady to máte!

 

1. Co říkáš na právě probíhající prezidentskou kampaň? Máš svého favorita?

2. Koho bys navrhnul na prezidenta z hudební branže?

 

Tomáš Volt Vohradský (UDG)

1. Popravdě sem začal celou událost ohledně volby prezidenta ignorovat. Nemám pocit, že by v ČR prezident splňoval tak velkou roli jako například jiných státech. Osobně bych ani nešel volit, jelikož ani jeden z nastavených, žhavých kandidátů mě nepřesvědčuje svými názory, svoji osobností. V podstatě jako celá politika v tomhle státě.

2. Myslím si, že dobrým prezidentem by byl třeba Štěpán z NVÚ, tedy pokud mluvím vážně. Jinak nedávno jsme při cestě na koncert řešili podobnou otázku, z hudební branže nás nikdo nenapadal, zato z té herecké jsme se shodli na jednom jménu. Ideálním novým prezidentem České republiky by byl Jiří Krytinář !!! ☺

 

Kuba Mrzena (Bags)

1. Na téma politika jsem rezignoval už před delší dobou, akorát se u toho vždycky nas*ru ☺ Ale co se týče volby prezidenta jsem samozřejmě zvědav, jak to dopadne. Mým favoritem je Vladimír Franz, ale vím, že spoustu lidí ho odsoudí kvůli vzhledu, takže těžko říct jak to dopadne.

2. Z české hudební branže asi ne, ale z celosvětové nejspíš Bona Voxe, angažuje se ve všech světových problémech, jedná i s předními představiteli největších a nejvyspělejších států, a taky proto, že miluju U2 ☺.

 

Martin Všechovský (Stay Subway)

1. Prezidentskou kampaň zatím příliš nevnímám, jelikož mi přijde, že kromě sbírání podpisů jednotlivých kandidátů, v podstatě ani nezačala. K ostrým výměnám názorů a představování vizí kandidátů zatím nedochází a tak vše máme ještě před sebou.

Svého favorita jsem měl, přestože oficiální kandidaturu neoznámil. Proto jsem byl značně zklamán, když Jan Švejnar oznámil, že kandidovat ani nebude. Byl to můj jediný kandidát, s jehož názory jsem se značně ztotožňoval. Zapůsobil na mě také jako člověk na svém místě, s vybraným chováním, který toho mnoho dokázal.
Nyní favorita nemám a přiznávám, že se mi bude těžko vybírat.

2. Těžší otázka, než předešlá ☺. K tomu, abych mohl někoho označit za mého kandidáta na prezidenta, potřebuji znát jeho politické názory a celkový pohled na společnost, což popravdě u nikoho z hudební branže moc neznám. Nicméně si myslím, že svět hudebníků je skvělá parta lidí a byla by škoda někoho vysílat do role prezidenta. Ať se o ni ucházejí jiní ☺.