Fenomén svět, okem hudebním – Movember (5. díl)

Máme tu další neděli a s ní další díl naší rubriky Fenomén svět, okem hudebním. A protože nám mezitím začal listopad a s ním i akce Movember (kterou náš server samozřejmě podporuje – jediný mužský člen našeho užšího redakčního týmu si nechává narůst knír), zeptali jsme se hudebníků na to, co si o tomto projektu myslí.

 

1. Zúčastníš se letošního Movemberu?

2. Myslíš, že má taková akce smysl?

 

Štěpán Karbulka (Divokej Bill)

1.) Já bych do toho z legrace šel, bohužel mi to zakázala přítelkyně pod výhrůžkou, že ona si celý listopad nebude holit nohy☺☺☺!

2.) Akce určitě smysl má a je super, že se o to lidi zajímaj, protože zdravotní problémy může mít každý z nás… S Movembrem sympatizuju ☺!

 

Jan Frohlich (bubeník Jaksi Taksi a Lunetic)

1.) Zúčastním se, knírek na mě uvidíte, ale jen dva dny… Pak ho budu muset shodit, kvůli práci ☺.

2.) Smysl to určitě má a moje dvoudenní podpora bude intenzívní!!!

 

Danda Šorty Růžička (Žádnej Stres)

1.) Bohužel budu muset říci, že se zřejmě nezúčastním, ve své podstatě se až teď dočítám, co to vlastně ve skutečnosti akce Movember je. Já osobně nikdy nebyl velký propagátor různých pochodů proti rakovině apod. Samozřejmě jsem několikrát zakoupil různé drobnosti, abych přispěl na nějaké zvíře v zoo, či na vozík pro nemohoucí, kdyby mě někdo oslovil s prosbou, zda bych byl ochoten na takovémto charitativním shromáždění vystoupit, určitě řeknu ano, ale ze své vlastní iniciativy se asi bohužel vážně nezúčastním.

2.) Zdali má tato akce smysl? Pro někoho určitě ano, pro někoho ne. Někomu informace o mužských problémech, bohužel stejně jako mě, jen proběhnou z jednoho ušního lalůčku do toho druhého a zase se rozplynou… Ale je určitě dobré vědět … Kluci řeknou hele já si zlomil ruku na motorce, ale o problémech intimních si neřeknou. Dost často to tají a nejdou ani k doktorovi, protože se bojí, co to bude, znám to z vlastní zkušenosti. Takže podle mě tato akce určitě smysl má!!!