Boris Carloff posílá z Islandu první singl z nové desky!

zdroj: boriscarloff.cz

 

Za debutovou nahrávku The Escapist si předloni vysloužil pět nominací na Anděla, z nichž dvě proměnil, a s přehledem zvítězil i v cenách hudební kritiky Apollo. Letos na podzim se po dvou letech hudebník a producent Boris Carloff znovu vrátí na scénu. V polovině října vydá nové album Morphosis, které právě dokončuje na Islandu pod producentským dohledem Barði Jóhannssona.

 

Podrobnosti o nahrávce, která je inspirovaná mořem, životem a samozřejme Islandem, a na které Carloff výrazněji než dříve pracuje s různými odnožemi elektroniky, zatím drží hudebník pod pokličkou. Jeho fanoušci se tak musejí spokojit s prvním singlem alba s názvem Days Go By. Videoklip k němu nevznikal nikde jinde než právě na Islandu a měl jej na starosti opět Martin Živocký, který s bratrem Honzou tvoří populární duo ObraskiBros (spolu obdrželi i cenu Anděl 2012 za nejlepší videoklip Borise Carloffa ke skladbě Falling). „Text písně je o tom, jak strašně rychle nám ubíhá život a nikdy nestíháme, co chceme. Zpívám o tom, jak se člověk mění díky vnějším skutečnostem. Kvůli tomu je jinou osobou, než byl třeba před deseti lety,“ popisuje Boris Carloff, který ve skladbě nahrál všechny nástroje.

 

Martin Živocký pak atmosféru písničky v klipu umocnil takzvanou časosběrnou metodou. To znamená, že záběry pořídil v relativně dlouhých časových intervalech a pak je přehrál ve zrychleném tempu, v tomto případě navíc pozpátku. „Syrová islandská krajina nabízí člověku velké množství inspirace, ale také technických překážek, proto námět a celé ladění videoklipu vznikalo přímo na místech, kde se natáčel, “ potvrzuje náročnost klipu Martin .

 

Boris Carloff na sebe poprvé upozornil s projektem Palm Beat na anglickém labelu Tracktion. Následně vydal eponymní EP na labelu Red Salamanda (vyšlo i v Japonsku). Jeho předposledním počinem bylo album projektu kNot Photogenic. V poslední době spolupracoval i se Stevem Albinim. Kromě toho produkoval nahrávky nebo pracoval s interprety jako jsou Kryštof, Sunshine, David Koller či Wohnout. Za svůj debut The Escapist získal cenu hudební kritiky Apollo a pět nominací na Anděla od Akademie populární hudby. Nakonec si z ceremoniálu odnesl dvě sošky.