Pětinásobný nominant Andělů Boris Carloff se odklonil od temnoty a natočil tanečnější a hitovější album
17.10.2014
21.00

zdroj: archiv interpreta

 

Na den přesně, 17. října – dva roky po úspěšném debutu The Escapist – přichází hudebník a producent Boris Carloff s novým albem. Následovník desky, která dostala v Česku cenu Apollo za nejlepší album roku 2012 a dva Anděly, se jmenuje Morphosis (Championship Records). Novinka je oproti debutu více tanečnější, hitovější a není tolik temná. Carloff během jejího nahrávání čerpal především v severské elektronické scéně a i proto se nakonec rozhodl nahrávku dokončit přímo na Islandu. Produkci tam svěřil do rukou zkušenému Barði Jóhannssonovi. Kromě něj se na desce objeví i zpěvačka Kata Mogensen ze slavné islandské kapely Mammút nebo bubeník Doug Yowell, který má na svém kontě spolupráci s Lanou Del Rey nebo Suzanne Vega.

 

Morphosis pokřtí Boris Carloff v den vydání v pražské LaLoce. Po té se s živou kapelou vydá na turné po českých městech.

 

„Oproti Escapist se na nové desce pohybuji spíše než v temnotě ve zvukových kolážích zasněnosti a zvucích severské přírody, moře a mlhy. Island má výrazný podíl na atmosféře alba, která je inspirovaná i touto zemí,“ říká Boris Carloff. K oslovení zdejšího producenta Barði Jóhannssona se rozhodl, protože ho zajímalo, jak bude deska znít, když si ji nebude produkovat sám. „Původně jsem přemýšlel o anglickém producentovi, ale pak jsem si řekl, že mě víc baví jiný zvuk než jaký se teď dělá na britských ostrovech. Zkoumal jsem, které kapely ze severu mám rád, a skončil jsem na Islandu,“ vysvětluje Carloff, jinak fanoušek islandských rockových Mammút, elektronických Gus Gus či původní kapely Björk Sugar Cubes. Právě zpěvačka Kata Mogensen z Mammút, se na Morpohosis objevuje ve skladbě I Have Been Thinking of You.

 

Kata je na Islandu obrovská hvězda. Hrozně se mi líbilo, jak zpívá na Mammút, tak jsem požádal Barðiho, aby jí zavolal. Poslal jí moje nahrávky a za pár dnů jsme měli její zpěv,“ popisuje. Stejně jako hudba i texty mají jedno společné téma. „Zabývám se v nich změnami, kterými člověk prochází během svého života a nestíhá je vnímat. Čas utíká v dnešní uspěchané době až příliš rychle,“ doplňuje.
Po pátečním křtu v LaLoce se Boris Carloff s živou kapelou vydá propagovat nové album po českých městech. Na pódiu se s ním objeví klávesista Jan Andr (Tonya Graves, Support Lesbiens), basista Kuba Antl (exNightwork), bubeník Marcel Vlček (Laco Deczi) a violoncellistka Terezie Kovalová (Calm Season).

 

Novinku Morphosis předznamenal už v září singl s videoklipem ke skladbě Days Go By. Videoklip k němu nevznikal nikde jinde než právě na Islandu a měl jej na starosti Martin Živocký, který s bratrem Honzou tvoří populární duo ObraskiBros (spolu obdrželi i cenu Anděl 2012 za nejlepší videoklip Borise Carloffa ke skladbě Falling). (tisková zpráva)

 

PLÁN TURNÉ: 

17.10. PRAHA – LA LOCA
30.10. PLZEŇ – DIVADLO POD LAMPOU
31.10. JABLONEC – KLUB NA RAMPĚ
3. 11. HRANICE – STARÁ STŘELNICE
4. 11. BRNO – KABINET MÚZ
13.11. KARLOVY VARY – PADEREWSKI
14.11. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – M-KLUB
15.11. UHERSKÉ HRADIŠTĚ – KLUB MÍR
28.11. DĚČÍN – LE GARAGE NOIR