Boris Carloff vydává nový revoluční klip z vesmíru!

Zpěvák, producent, skladatel a studiový inženýr v jedné osobě – Boris Carloff vypouští svůj nový videoklip. V tandemu s režisérem Martinem Živockým je zase o krok dál. VR video k písni In the Sky nabízí originální zážitek – vesmírný animovaný klip natočený technikou 360°. Při jeho sledování mohou diváci otáčet kamerou a vnese je hluboko do vesmíru. Předpremiéra videoklipu proběhla live v rámci pražského koncertu v Café v Lese 29. listopadu 2018.

 

Singl, který je součástí poslední studiové desky s názvem The Solipsist se opírá o soulové zabarvení. „In the Sky je skladba o ztrátě a vyrovnání se s ní. O tom, že člověk zůstává alespoň ve vzpomínkách a v tom, co nám připomíná,“ přibližuje singl zpěvák Boris Carloff.

 

Jedinečný klip, kterým tvůrce přináší průlom technologie 360° na české scéně vezme diváky na prohlídku vesmíru. Klipy natočené touto technikou se na naší hudební půdě již objevily, avšak žádný z nich nebyl kreslený. „Tvorba videoklipu In The Sky byla moje úplně první zkušenost s výrobou 360° videa. Technologie přináší úplně nové možnosti a zároveň mnohá úskalí. Rytmus musí být udáván primárně akcí v obraze či pohybem v prostoru. Tvůrce nikdy stoprocentně neví, kam se divák v daném okamžiku podívá,“ říká ke vzniku videa Martin Živocký, pro kterého byla volba takto vytvořeného kresleného klipu velká výzva. „Bylo třeba vytvořit speciální pracovní postup, který se v průběhu tvorby postupně piloval a dotvářel. Jeho základem byly 3D reference a na nich se pak stavěl kreslený svět a postavy,“ popisuje svou tvůrčí činnost Živocký.

 

„Klip byl natočen z finanční podpory ze sbírky na crowdfundingovém portálu HitHit.cz. Tímto bych chtěl poděkovat všem, co k vzniku videa pomohli,“ dodává k videu Boris Carloff.

Aktivnější koncertní sezónu v osvědčeném uskupení s Terezií Kovalovou a Janem Andrem plánuje Boris Carloff na jaro 2019. Do konce roku ho však čeká ještě jeden koncert, a to 14. listopadu 2018 v brněnském klubu Alterna. „Zapracovali jsme na živém vystoupení, které je tanečnější i elektroničtější. Terezie mě více doplňuje ve zpěvu a vizuální stránka koncertu má díky novým projekcím také vyladěnější podobu,“ láká na koncerty Boris.

 

O Borisovi Carloffovi:

Boris Carloff je český hudebník, který se pohybuje mezi elektronikou, rockem a jazzem. Má klasické vzdělání na housle, projel s nimi skoro celou Evropu (Německo, Velká Británie, Norsko…). Debutoval na londýnském labelu Tracktion v roce 2003. Později se upsal labelu Red Salamanda a vydal EP Good Stuff. To bylo velmi dobře přijato a hráno po celém světě. Ve slavné rozhlasové show Gillese Petersona Worldwide na BBC byla dokonce 2× hrána píseň First Joy. Další track byl licencován v Japonsku a vydán na labelu Nuro Japan. Boris se věnuje také skládání vážné a filmové hudby, např. pro seriál „Proč bychom se netopili”, mix hudby k filmu Jana Hřebejka “U mě dobrý”, dále složil hudbu k několika televizním inscenacím a nespočtu rozhlasových her a audioknih. Za svou tvorbu získal řadu hudebních ocenění.