Boris Carloff získal hudební cenu Apollo za album The Escapist

foto: David Karas

 

Boris Carloff se stal minulý týden (6.2.2013) držitelem mladé hudební ceny Apollo. Slavnostní udílení proběhlo ve středu 6. února v holešovickém klubu SaSaZu, kde každý z nominovaných interpretů vystoupil také živě. Společně s Borisem o cenu usilovali: Lenka Dusilová, Květy, Zrní, Umakart, The Prostitutes a Charlie Straight.

 

Cenu obdržel za svou debutovou nahrávku The Escapist. Deska vyšla v říjnu minulého roku a okamžitě začala sklízet pochvalné recenze mezi hudebními kritiky. Kromě sošky (která pochází z dílny výtvarníka Maxima Velčovského) převzal Boris Carloff také šek od organizace OSA na šedesát tisíc korun. Další součástí jeho výhry je vystoupení na populárním hudebním festivalu Rock For People, který se uskuteční začátkem července. Boris Carloff plánuje pro tento rok jen několik málo koncertů, tento festival tak bude jednou z mála možností, kde budete moci zažít The Escapist naživo. Přestože byl Boris Carloff do této doby známý především jako hudební producent, jeho suverénní vystoupení v SaSaZu přesvědčilo přítomné na sto procent o jeho „nové roli“ frontmana.

 

Boris Carloff si váží hudební ceny Apollo a děkuje touto cestou také porotě za ocenění čtyř let strávených usilovnou prací na albu The Escapist.