Holden Caulfield – Hopetown (2014)

Aktuálním a především zajímavým počinem tohoto roku na tuzemské scéně se stává debutové album indie-popové kapely Holden Caulfield. Jejich album nesoucí název Hopetown vyšlo 9. září tohoto roku pod Indies Scope. Jeho název je převzat od naleziště diamantů, který se rovnou dostal i na cover alba. Čtveřice hudebníků o sobě dala vědět za jejich necelých pět let působení již dříve, napsala velmi povedené singly a ve stejném duchu nahrála i desku, která je plná zpěvných, chytlavých textů a melodií. Ohromí vás svým energetickým provedením.

 

K poslechu je připraveno celkem 10 songů a jako bonus skladba v akustické verzi. Album otevírá zajímavý song s názvem „The Song You Hate“ a ihned osloví svoji jednoduchostí, povedeným refrénem a častými vokály. Méně znamená někdy více a přesně tahle skladba to dokonale vystihuje. Na druhém místě „Save The World“ spoléhá především na chytlavou melodii a refrén, který si budete opakovat stále dokola, o to stejné se zasluhuje „Daydreaming“. Následuje song „The Story Aint Tragic“, který je na konci alba i v akustické verzi. Další za zmínku stojí velmi známý singl „Blind“ , který snad nikdy neomrzí a Holden Caulfield vsadili na správného koně pří výběru.

Holden Caulfield vydali velmi povedené album, které alespoň stojí zkusit poslechnout. Rozhodně nezůstanete jen u jednoho přehrání, protože se vám album dostane pod kůži. Na konci alba se musíte vrátit opět na začátek.
Kombinace velmi pestrých písní neomrzí po jednom poslechu, každá má své určité místo a kouzlo.

Album Hopetown rovnou podpořila řada hostů jako například Michal Šupák (Charlie Straight), František Bořík (Mandrage), Boris Carloff, Ema Brabcová a další…

 

Tracklist:
01 The Song You Hate
02 Save the World
03 Daydreaming
04 The Story Ain´t Tragic
05 Hopetown
06 Rise Up
07 Blind
08 Berlin
09 Naked
10 Lost
11 The Story Ain´t Tragic (Akustická verze)

 

Desku Hopetown pokřtí již zítra, a to 25. září v pražském klubu Rock Café. “Křest debutové desky je pro nás hodně speciální chvíle, vnímám to jako velký zlom v životě kapely. Právě proto na křest připravujeme hodně překvapení, speciální vizuální zpracování show, hosty, myslím, že je na co se těšit!”, láká fanoušky na koncert frontman Holden Caulfield Martyn Starý.