Calm Season – Symboly (2014)

Akustické duo Calm Season, jinak již známí muzikanti Adam Vopička a Terezie Kovalová se pohybují se svým projektem na hudební scéně od roku 2012. Po dvou letech od vydání úspěšné debutové desky Mosaic Views opět na podzim přicházejí s deskou.

 

Nová deska nesoucí název Symboly, také mnoho napovídá. Razantní změnou jak pro kapelu, ale i pro posluchače, je změna jazyka a to z anglického do českého. Stejně jako na prvním albu nechybí tzv. pozitivní melancholie, která je s dvojicí velmi často spojována.

 

Již úvodní instrumentální skladba o tom napovídá a navede posluchače do správné nálady. Nejen samotný singl s názvem „Výhled“ dokáže přesvědčit, že se razantní změny nemusí bát, ba naopak. Za zmínku rozhodně stojí skladba „Dál to znám„, která ve správné podobě oživí desku. Podobně je na tom také „Do ticha“ s hravou náladou a texty, kde také vynikne hlas violoncellistky Terezie, který v předchozích písních neměl bohužel moc prostoru. Celou nahrávku uzavírá opět akustické outro.

 

 

Calm Season vydali zajímavou desku obsahující velmi hravé melodie a texty, kde kytara a hlavně cello dodávají správný spád. Přechod do češtiny dodává textům jiný pohled a hlubší význam.

Produkce se ujal, stejně jako na první desce, Lukáš Chromek a o obal desky se postarali ilustrátoři Tomski&Polanski.

 

Poslech písní naživo přidá všemu rozhodně tu správnou atmosféru, kde vynikne velmi zajímavá kombinace akustické kytary a cella.

Deska vychází 28. října a ve stejný den proběhne i její křest v pražském Paláci Akropolis.

 

Tracklist:

01     Symbol I. (intro)

02     Prázný domy

03     Výhled

04     Jemná

05     Černá noc

06     Symbol II.

07     Dál to znám

08     Do ticha

09     Symbol III. (outro)