APOCALYPTICA vyprodala pražský koncert v Karlíně, pro velký zájem přidává další

Apocalyptica v rámci oslav výročí 20ti let od vydání přelomového alba svojí kariéry, alba Plays Metallica By Four Cellos, vyráží v únoru příštího roku na evropské turné. Součástí turné jsou samozřejmě i koncerty v České republice. Apocalyptica se zastaví v Praze a ve Zlíně. Pražský koncert, který kapela oznámila v květnu tohoto roku, je již vyprodán. Pro velký zájem fanoušků se kapela s pořadatelem domluvila na přidání dalšího koncertu a to hned následující den, tedy 12. února. Kapela si z důvodu skvělé akustiky pro oba pražské koncerty vybrala koncertní prostor Forum Karlín, kde již v minulosti hrála. Na Zlínský koncert v Kongresovém centru 19. února ještě několik desítek vstupenek zbývá.

 

Koncepce těchto koncertů anoncuje podtitul turné a to zní „a live performance by four cellos of the entire album and more Metallica classic“.

 

Vzhledem k povaze koncertu bude sál na přání kapely, stejně jako předchozí, upraven na sezení, počet míst je tedy kapacitně omezen.

 

Vstupenky v předprodejní síti www.ticketpro.cz

O albu “Plays Metallica by Four Cellos“:

10. května 1996 vydali finští rockeři jménem APOCALYPTICA svůj skvělý debut PLAYS METALLICA BY FOUR CELLOS. Instrumentální violoncellový rockový opus změnil pro léta budoucí podobu tvrdé muziky. Na oslavu dvacátého výročí vydání desky skupina v reedici vydává 22. července 2016 remasterované album s třemi bonusovými skladbami.

Toto nové vydání obohatí zcela nové, dosud nevydané instrumentální nahrávky “Battery,” “Nothing Else Matters” a “Seek & Destroy.” Album bude k dispozici na vinylu (2 LP) – poprvé za mnoho let.

Vydání PLAYS METALLICA BY FOUR CELLOS bylo novým přístupem k hitům nejslavnější metalové kapely, kterou svět poznal. A co víc – APOCALYPTICA vytvořila svůj vlastní žánr a položila základy kariéry, která trvá již dvacet let s dosud prodanými milióny desek a vyprodanými koncerty po celém světě.

APOCALYPTICA nadále zůstává do konce roku 2016 na turné na podporu svého dosud posledního alba „Shadowmaker“.

V roce 2017 se kapela vrátí se speciálními výročními koncerty na oslavu dvacátého výročí PLAYS METALLICA BY FOUR CELLOS. Termíny výročního koncertního turné uvádíme níže. V České Republice tuto show uvidíte 11. a 12. února v pražském Forum Karlín,

2017

06.02. CH Geneva, Theater du Leman

07.02. CH Zurich, Volkshaus

08.02. DE Munich, Philharmonie

09.02. AT Vienna, Konzerthaus

10.02. IT Milan, Teatro dal Verme

11.02. CZ Prague, Forum Karlin

12.02. CZ Prague, Forum Karlin

13.02. DE Frankfurt, Alte Oper

16.02. DE Hamburg, Mehr!

17.02. PL Warsaw, Torwar

18.02. PL Wroclaw, NFM

19.02. CZ Zlín, Kongresové centrum

20.02. DE Berlin, Tempodrom

22.02. DE Essen, Colosseum

24.02. BE Brussels, Cirque Royale

25.02. NL Utrecht, Vredenburg

27.02. UK Manchester, Bridgewater Hall

28.02. UK Edinburgh, Queens Hall

01.03. UK London, Royal Festival Hall

27.03.-02.04. AT Tröpolach, Full Metal Mountain