Unikátní vystoupení kapely Keks s Jihočeskou filharmonií

Kapela Keks a Jihočeská filharmonie letos slaví 35 let na scéně. A jako dárek si připravili pár společných koncertů. Společně zahráli v Českých Budějovicích a to 22.10.2016. v kulturním domě Metropol.  Byl to jedinečný hudební zážitek, na který jeli největší fanoušci přes sto kilometrů.

Kapelu Keks znají snad úplně všichni napříč generacemi. Několikrát jsem byla na jejich koncertě, slyšela je z rádia.  Neuměla jsem si ale kapelu představit s filharmonií.  Před KD MetropolČeských Budějovicích se začali scházet lidé už před sedmou hodinou.  V předsálí panovala příjemná atmosféra.  Spousta lidí se znala z dřívějších koncertů a nebo to byli věrní fanoušci kapely, kteří neváhali a jeli 250km dlouhou cestu a to kvůli tomuhle jedinečnému spojení filharmonie a bigbeatu. Úderem osmé hodny se zaplnil sál kulturního domu doslova po okraj.  Reflektory pořádně pálili a horko  davu bylo nepředstavitelné.  Přítomné ještě více rozehřálo, když na podium přišla kapela Keks.Jihočeská filharmonie pod taktovkou Petra Chromčáka skvěle dokreslovala hudbu skupině.  Smyčce přidávaly kapele na vážnosti. Spojeních těchto stylů hudby dokázalo posunout kapelu na úplně jinou úroveň.  I když byla hudba pořád stejná, tak jak jí všichni známe, byla přece jiná.

Přibližně v polovině koncertu přišlo na řadu překvapení. Křest nového dvoj DVD  se záznamem koncertu kapely KEKS s Jihočeskou filharmonií z pražské Tipsprt Arény u příležitosti jejich společného 35 výročí založení.  V sále panovala přátelská atmosféra. Z reflektorů sálalo teplo a tak se fanoušci chodili osvěžit do baru v předsálí. Ale i tam se zpívalo společně s kapelou. Písničky jako Proč holky pláčou, Nářez  nebo Tak málo žádám.
Bylo něco neuvěřitelného vidět nejen dámy, ale i pány, kteří v prvních řadách zpívali společně s kapelou. Možná by si někdo mohl myslet, že na koncertě byly hlavně starší ročníky, ale opak je pravdou. Keksáci jsou kapela, kterou si vychutnávají všichni, napříč generacemi.
Byl to skvělí zážitek a teď už naprosto chápu, že fanoušci neváhají a jedou na takový koncert i 150km daleko.