Unikátní vystoupení Tata Bojs a Cartonnage v Akropolis (TZ)

Ve dnech 29.-30.10. se v Paláci Akropolis uskuteční další ročník AKROPOLIS MULTIMEDIALE, populární přehlídky nových médií a technologií aplikovaných v domácí pop-kultuře.

Organizátoři opět vsadili na zábavnou a široké veřejnosti srozumitelnou formu prezentace a dvoudenní program postavili na instruktážním workshopu a vystoupení dvou předních tuzemských skupin, které předvedou, jak lze v našich podmínkách užitím nových technologií dodat koncertům další rozměr a povýšit je na nevšední audiovizuální zážitek.

httpv://www.youtube.com/watch?v=O3OwKZpeviQ

Prvnímu dni (29.10.) budou se speciálním programem vévodit TATA BOJS. “Ačkoliv budeme hrát elektricky a setlist nabídne průřez všemi našemi dosavadními alby, nepůjde o klasický koncert, ale spíše jakousi tanečně-audio-vizualní performanci. Program jsme nazvali “TA TA TANEC aneb Tata Bojs pod pódiem”, jelikož nebudeme hrát na jevišti, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale po stranách pod ním. Na pódiu se bude v určitých částech večera odehrávat tanec osmičlenné baletní skupiny Dekkadancers, jejichž pohyb bude bezprostředně reagovat jak na naši hudbu tak na projekce, které diváci uvidí ve formě širokoúhlého kina po celé šířce zadního plánu jeviště” poodkrývá podobu vystoupení Tata Bojs Milan Cais.

Po skončení koncertu budou návštěvníci moci volit mezi následným programem na Divadelním baru, kde se v rámci Boogie night za dýdžejským pultem vystřídají Cashmeer, Skywalker & Maceo a Malou scénou, na které DJs Ghonzales & Yukimura slibují freestyle beats.

Hlavními aktéry druhého dne bude pražské elektro-popové duo CARTONNAGE, které právě intenzivně pracuje na novém albu a 30.října z něj velkou část představí. “Vedle nedávno zvěřejněného pilotního singlu Electro Gastronomique zařadíme do programu dalších šest nových skladeb. Akropolis Multimediale je pro nás výzvou představit zbrusu nové písničky z připravovaného alba jako jeden příběh, zasazený do 3D projekcí, které budou scénicky fungovat podobně jako kulisy na divadle. Je to pro nás něco zcela nového, mít možnost ke každému demo songu vytvořit 3D prostor, který podporuje naše texty a hudbu” říká producent Armin Effenberger.

V několika momentech zasáhne projekce i hlediště. Představíme nové kostýmy od Josefa Čechoty, které bude doplňovat speciální light design. Kdo si zakoupí vstupenku v předprodeji, bude mít navíc možnost vyhrát na místě náš nový singl Electro Gastronomique, jehož limitovaná edice bude vytvořena pouze pro tento koncert“ dodává zpěvačka Vanda Choco.

Na hlavní program naváže ve 22.30 na Divadelním baru Retrospection Night – Slovakia Edition s DJs Ketan feat. Rishin (live percussion), Aniko Tomowitch (SK) + Tomin Tomovic (SK) – house a na Malé scéně Cabaret Manana v režii DJs Pocolocco & B-Fly (jazz, latin funk).

Začátek vystoupení Tata Bojs i Cartonnage je anoncován na 19:30hod.

Vstupenky budou v prodeji na každý den zvlášť. Na Tata Bojs budou vzhledem k výrazně snížené kapacitě sálu k dostání za 400,- Kč v předprodeji a za 460,- Kč na místě. Vstupenky na Cartonnage budou stát v předprodeji 150,- Kč a na místě 170,-Kč.

Vstup na workshop je zdarma.

Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketpro a kavárna Paláce Akropolis. Více na www.palacakropolis.cz a www.ticketpro.cz.