APOCALYPTICA FINSKÝ URAGÁN DOBYL KARLÍN
Finská APOCALYPTICA odehrála v sobotu jeden ze tří pražských koncertů v rámci turné k dvacetiletému výročí alba PLAYS METALLICA BY FOUR CELLOS. Na turné se ke kapele připojil i bývalý člen Antero Manninen. Koncert byl rozdělen do dvou částí, první polovina se nesla v komorním podání, i když o komorním se podle tleskajících a pískajících diváků dá mluvit těžko a druhá polovina už byla ryze rockovou šou nabitou spoustou energie, světel a stínů. Beznadějně vyprodané Forum Karlín dostala do varu už první skladba Enter Sandman, po které následoval obrovský potlesk a při další skladbě už se z publika ozývalo hlasité „Master Master„.
 
V první polovině večera zaznělo osm skladeb, které slušně rozehřály pražské Forum před druhou polovinou koncertu. Po dvacetiminutové pauze se na pódiu objevují bicí a je jasné, že teď to teprve dostane ten správný drive. Sóla, která předvedli Eicca Toppinen a Perttu Kivilaakso, nad těmi zůstává rozum stát. Z koncertu se náhle stává regulérní metalový koncert, na kterém nechybí pověstné hrození, pískot, paření a zkrátka vše, co má pořádný metalový koncert mít. Překvapením večera byla skladba Battery, která zvedla ze sedadel celé Forum, jež se výborně bavilo a dávalo to dost hlasitě najevo.
 
Jako přídavek zazněly skladby Nothing Else Matters a One. Následoval obrovský potlesk a poděkování kapely pražskému publiku.
 
Podle ohlasů lidí se koncert líbil, ale zaslechl jsem i názory, že Metallica to není. Samozřejmě že Metallica to není a originál je originál, o tom žádná, ale tohle je možnost poslechnout si jedny z největších metalových hitů historie v jiném podání. A já jako veliký fanoušek Metallicy můžu koncert Apocalypticy doporučit všem, protože je to opravdu silný zážitek.