Michal Ambrož hostem vánočního koncertu Michala Prokopa
21.12.2016
20.00

Michal Prokop připravuje na 21. prosince vánoční koncert v pražském Foru Karlín. Hostem letošního koncertu bude hudebník Michal Ambrož. Vánoční koncert je jedinečná příležitost slyšet Město Er poprvé naživo v Praze s Karlovarským symfonickým orchestrem. Vstupenky na tento koncert jsou již k dispozici v síti Ticketportal.cz.

 

Stalo se již tradicí, že Michal Prokop na každém vánočním koncertě spojí síly s nějakým hostem. Ani letos tomu nebude jinak. Kromě Karlovarského symfonického orchestru, se kterým zahraje poprvé v Praze naživo skladbu Město Er, bude jeho hudebním hostem Michal Ambrož.

 

 

Zpěvák, kytarista, skladatel a textař Michal Ambrož – lídr legendárních kapel Jasná Páka a Hudba Praha, které v roce 2006 vstoupily do Beatové síně slávy – se letos hudebnímu světu připomněl v plné síle. V květnu vydal se svým dlouholetým parťákem a spoluzakladatelem Jasné páky Davidem Kollerem nové CD Srdeční příběh. Album sklidilo nadšené recenze hudebních kritiků, jeho živé představení na červnovém hudebním festivalu Metronome s Hudbou Praha pozitivně přijalo i publikum. A právě Michal Ambrož přijal pozvání a bude letošním milým hostem vánočního koncertu Michala Prokopa.

“Michal Ambrož je skoro o deset let mladší, než já. Zatímco já začínal s bigbítem v šťastných šedesátých letech, kdy to i v socialistickém Československu vypadalo slibně, on začínal v době nejtužší normalizace a podle toho vypadala jeho tvorba, ve které se díval na tu naší devastovanou společnost hodně bez servítků. Mně na něm nejvíc baví ta nesmlouvavá víra v to, co je správné, to je cítit z každé jeho pecky. A na to se moc těším.” říká o svém vztahu k Ambrožovi Michal Prokop.

Oba umělce pojí dlouholeté přátelství a profesionální respekt. Doposud spolu ale ještě neměli příležitost koncertovat. To se ale letos před Vánoci mění. „S Michalem Prokopem se znám dost dlouho, ale přesto se nám ještě nepodařilo společně vystoupit. Proto vítám tuto jedinečnou příležitost na jeho tradičním předvánočním koncertu a těším se na ní“ dodává Michal Ambrož.

 

Vstupenky na Vánoční koncert Michala Prokopa mizí rychle, takže pokud chcete slyšet legendární skladbu Město Er naživo, neváhejte s nákupem. Předprodej vstupenek!